Валентин картичка со loveубовни свињи за деца

Пристигнува Сан Валентин И во овој пост ќе ве научам како да направите супер лесна и многу убава картичка, совршена за правење со деца.

Материјал за правење честитка за вубените

 • Бел картон
 • Украсена или хартија за книги
 • Тијарес
 • Правило
 • Лепак
 • Обоени моливи
 • Печати на посакуваниот дизајн
 • Метакрилат мастило и база
 • Кругови и голем удар умира или слично
 • Двострана 3Д лента или ева гума.

Постапка за изработка на честитката на в Valentубените

 • За да започнеме треба парк од картон од 15 х 18 см и украсена хартија од 14.5 х 17.5 см.
 • Ставете ги двата круга во положбата што ја гледате. Ако го немате, можете да користите квадрати, правоаголници итн ...
 • Поминете го преку големиот удар или хеликопт и исечете ги двата круга. Овие машини можете да ги замените со ножици ако немате.

 • Место 3D двострана лента на задната страна на украсената хартија за да може да се залепи на белиот картон.
 • Отстранете ја заштитната пластика и залепете ја. Ако немате двострана лента, можете да користите ева гумена лента и да користите силикон.

 • Сега ќе го направам тоа печат на свињите на парче бел картон.
 • Toе користам црно мастило и метакрилатна основа.
 • Putе ги ставам маркичките на основата и ќе ги натопам во мастило, а потоа ќе ставам печат.
 • Можете да користите печат што го имате дома, идеално е да креирате своја картичка.
 • После печат, ќе направам боење со обоени моливи.

 • Е започнам со контурата на прасињата со малку потемна розова боја.
 • Тогаш ќе ја наполнам целата фигура со посветол тон.
 • Willе го насликам срцето со црвен маркер и исто така ќе и направам руменило на образите со црвен молив.

 • Откако ќе се обојат свињите, ќе направам трим
 • Потоа ќе ставам парче двострана лента зад неа и ќе ги залепам во круговите на картичката.
 • Сега ќе формирам зборот LOУБОВ со букви од метален картон. Можете да користите која било буква.

 • Willе ги лепам на дното осигурувајќи се дека се исправени.
 • Последниот допир ќе го дадам со ова чувствуван лак. Можете да користите цвеќиња, украси, итн ...

И веќе ја завршивме картичката на Валентин, се надевам дека многу ви се допадна и подарете му на некој посебен.

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.