Картичка за Денот на вineубените со обоени хартии

Овој занает е идеален за Денот на вineубените и може да го направат и совршено децата. Тоа е многу оригинална картичка што секогаш ќе ја сака личноста што ја прима. Тоа може да го сторат деца над 6 години независно следејќи неколку едноставни упатства, иако ако сакате да го сторите тоа со помали деца, нема проблем! Onlyе мора само малку да им помогнете.

Лесен занает е да се направи, а се прави и брзо, за кратко време. Не губете детали за упатствата, бидејќи со малку материјали ќе имате многу убав занает.

Што ти треба

 • 1 розов лист хартија во боја DINA-4
 • 1 син лист хартија во боја DINA-4
 • 1 жолт лист хартија во боја DINA-4
 • Обоени маркери
 • 1 стап за лепило
 • 1 ножици

Како се прави занаетчиството

Прво ќе мора да имате исечено срце од хартија за да служите како модел и да ги исечете остатокот од срцата, така што сите ќе бидат исти. Нацртајте 6 срца на синиот лист и уште 6 на жолтиот лист. Makeе имате вкупно 12 срца за да го направите занаетот.

Кога сите ќе ги нацртате, ќе мора да ги исечете. Кога сите ќе ги исечете, ќе мора да започнете да ги лепите на листот како круна како што можете да видите на сликата. Leftе ви остане круг на срца, откако ќе го подготвите кругот на срцето, земете ги обележаните бои и започнете да пишувате на секое срце што Валентин ви значи со еден збор по срце. Друга опција е да пишувате од збор до збор како е (добри работи) лицето на кое ќе му ја дадете оваа прекрасна и оригинална хартиена картичка во боја.

Кога имате сè запишано, ќе имате подготвена картичката во боја да и ја дадете на таа посебна личност за Денот на вineубените!


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.