Срце картичка за Денот на вineубените со хартија за книги

Картите на вineубените се класика за да се прослави овој посебен датум. Не мора да потрошите многу пари за да имате оригинален, убав и пред сè, рачно изработен со целиот наш ентузијазам. Во овој пост ќе ви покажам како да ја направите оваа картичка. Не пропуштајте чекор по чекор.

Материјали за правење честитка за в Valentубените

 • Картони во боја
 • Хартија со обрасци
 • Обоена ева гума
 • Тијарес
 • Лепак
 • Правило
 • Удирачи на срце
 • Златен постојан маркер

Постапка за изработка на честитката на в Valentубените

 • За почеток, ни треба исечете картон со мерењата на сликата. Јас ја користев розата, но одбери ја онаа што одговара на твоите хартии или пена.
 • Тогаш мора преклопете го на половина.
 • Земете ја хартијата со образец и исечете ја правоаголник од 10 х 14 см и залепете го центриран на врвот на големиот картон.

 • Ајде сега направи плик од каде ќе дојдат срцата. Исечете лента од картон или бел лист од следниве мерења.
 • Преклопете го во третини, доведување на краевите горе долу за да го затвори.
 • Со молив нацртајте ја силуетата каде ќе сечеме капакот на пликот и исечете го.
 • Залепете ги страните на пликот за да може да го затвори.

 • Ставете малку лепак на пликот и Залепете го на дното на картонскиот картон.
 • Со помош на удари во срцето и обоена ева гума или украсена хартија направи неколку срца.
 • Одете удирајќи ги сите срца како да излегле од пликот како што сакате.

 • Со златен маркер напиши ја фразата „те сакам“ или што и да ви се допаѓа најмногу.
 • Направив и некои детали околу розовиот картон имитирајќи некои нишка на конец.
 • Сега треба само да напишеме убава порака полна со чувства во нашата картичка направена целосно рачно.

И ова е резултат на денешната работа, се надевам дека ви се допадна и ако ви се допаѓа, не заборавајте да ми испратите фотографија преку која било од моите социјални мрежи. Чао!!


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.