Детска картичка за желки за покана на летни забави

Детски картички Тие се идеални за славење забави, поканување родендени итн. Во овој пост ќе ви покажам како да ја направите оваа картичка желка искористување на парчиња хартија, ева гума и картон.

Материјали за правење картичка за летна желка

 • Картон во боја
 • Ева гума
 • Украсени трудови
 • Ева гумени удари
 • Подвижни очи
 • Постојани маркери
 • Сенка за очи или руменило и памук

Постапка за правење картичка за летна желка

 • За почеток ви треба картон кој мери 28 17 x cm. Оваа големина можете да ја измените според вашиот вкус.
 • Преклопете го на половина со помош на некој предмет.
 • Исечете друг бел картон со мерењата што ги посочувам и залепете го во центарот.

 • За да се формира желката, Подгответе ги овие парчиња, тие се многу лесни за креирање. Користев гума од пена и украсена хартија.
 • Прво, залепете ги нозете на школка.
 • Потоа опашката и да се заврши главата.

 • Кога ја имате готовата желка, лепете ја на врвот на картонот.
 • Следно, ќе залепам a движечко око во главата и со фино обележувач ќе направам детали како трепки и уста.

 • Други детали што ќе ги направам се руменило со сенка за очи и памук и оние со кафеав маркер.
 • Со удар во срцето направив две црвени и ќе ги лепам на горниот дел од картата. Исто така, некои лисја и цвеќиња на дното.

 • Со вежбите можете да направите дизајни на цвеќиња што најмногу ви се допаѓа, јас се определив за овие едноставни и во различни големини.
 • Со маркер ќе го обојам центарот на цвеќето и ќе направам А. заостанување околу целата рамка на картата со црвена боја.

 • Да ја завршам денешната работа на која одам напиши го зборот «Лето» што значи лето на врвот на картата.
 • Сега треба само да напишете персонализирана или специјална порака во картичката.

Се надевам дека ви се допадна, се гледаме во следната идеја. Чао!!!


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.