Рачна картичка за мама или тато

Овој занает е идеален да се прави со деца, бидејќи тоа е прекрасен подарок што мајка или татко ќе сакаат да го добиваат. Идејата е едноставна, но значењето е прекрасно: рацете на детето се исечени од хартија и создаваат срце што ја симболизира loveубовта што ја чувствуваат кон своите родители. Прекрасно е!

Затоа, подолу ќе ви кажеме како можете да го направите овој прекрасен и лесен занает за детето да му го даде на својата мајка или татко. Идеално е да го сторите тоа со деца над 6 години, за да можат да го сторат тоа сами и подоцна, Напишете неколку убави зборови посветени на вашите родители на внатрешноста на картичката.

Што ви треба за да го направите занаетот

  • 1 лист со големина ДИНА-4 на хартија или картон по боја по ваш избор
  • 1 ножици
  • 1 молив
  • 1 гума за бришење

Како да се оствари занаетот

Прво ќе треба да ја свиткате хартијата или занаетот на половина. Потоа ставете ја детската рака на врвот на картонот на таков начин штопоказалецот и палецот се како што гледате на сликата, што се наоѓаат на страната на хартијата дека тој дел нема да мора да се скрати.

Откако ќе заврши силуетата, поминувајќи ја преку молив, треба да се исече држејќи ја хартијата заедно за да се исечат двете раце што ќе ги спојат двата средни прста. Овие форми, откако ќе се исечат, ќе бидат рацете што формираат убаво срце.

На картата на овој занает нема да видите ништо напишано, но идеално е да ги замолите децата да напишат неколку убави зборови посветени на своите родители, бидејќи на овој начин, оваа едноставна картичка ќе биде многу позначајна и ќе допре до срцата на луѓето што ги прима. Itе го направите тоа за 5 минути и нема да има пари во светот што можат да платат што ќе значи!


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.