Занает за Денот на таткото: картичка во форма на кошула

Кошула со картички за денот на таткото

Утре е долгоочекуваниот ден децата да им го дадат на своите родители својот скапоцен занает по повод Денот на таткото. Секој ќе има направено многу занаети на училиште за овој посебен ден помеѓу родителите и децата, ако поради некоја причина не успеале да го направат тоа од занаетчиство, ве оставивме Неколку примери.

Со овие занаети, децата се чувствуваат поважни за своите родители, бидејќи покажуваат голема насмевка кога ќе го видат татко им како се возбудува за нивните занаети. Тоа е одлично ласкаво емоционална врска помеѓу родителите и децата.

Материјали и алатки

 • Картон во боја.
 • Стар лист списание.
 • Бело фолио.
 • Молив и гума за бришење.
 • Декоративна лента.
 • Ножици
 • Црн маркер.
 • Лепак
 • Ревност.

Proceso

Прво, ќе спроведеме а скица на празен лист хартија од нашата типична кошула за татко. Ова го прави многу посимболичен, бидејќи тато обично носи кошули за сè.

Подоцна, ќе го поминеме ова образец на картон, што ќе го исечеме. Кога ќе ја имаме формата, време е да ја украсиме.

За да го направите ова, ние ставивме црвена украсна лента на секој крај. Покрај тоа, ја нацртавме линијата на двата дела од кошулата и нејзините копчиња, а на задната страна ја напишавме типичната порака за Среќен ден на таткото!

Конечно, направивме А. машна со чаршав. Избравме една четвртина од листот, ја свиткавме хармоника и го збрчкавме во центарот и поставивме лента со лента. После тоа, го залепивме за кошулата и тоа е тоа!

Кошула со картички за денот на таткото


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.