Картонски круни од кујнски ролни и тоалетна хартија

Картонски круни

Здраво на сите. Денес се враќам со туторијал за најмалите што можеме дури и со нив.

Денес ќе ви покажам како направивме некои оригинални картонски круни користејќи кујнски ролни или тоалетна хартија.

Може да се користи на овие картонски круни игра облекуваат или исто така за детски родендени.

Материјали што ги користев за да направам картонски круни

 • Ролни кујнска хартија или тоалетна хартија.
 • Бои и четки.
 • Еластична гума.
 • Ножици
 • Маркер или молив.
 • Вежба.

Постапка

За почеток, избрав разни модели на круни дека сакав да ги правам, и малку по малку одев цртајќи ги на картите и потоа исечувајќи ги.

картонски круни картонски круни картонски круни картонски круни

Потоа еден по еден одев сликајќи ги во бои што сакаше тој Користев бисерна акрилна боја во бои, розова, сина и сива и со мантил боја имав доволно за да ги покријам картонските круни добро, но во зависност од бојата што ја користите ќе мора да нанесете една или повеќе слоеви на боја.

Кога картонските круни беа многу суви, тие тогаш беа суви Направив две дупки свртени една кон друга за да ја минам еластичната лента да ги држи до главата на децата. Користев удар со нормална дупка што можеме да го добиеме во која било продавница за канцелариски материјал.

картонски круни

 

Тогаш Јас ја измерив и исеков еластичната лента за да ја поставам на картонските круни, Исеков ленти долги околу 35-40 сантиметри и ги поминав низ дупките и направив два силни јазли за да не се олабави лесно.

И во основа ги имаме нашите картонски круни подготвени и веќе можеме да ги користиме. Можеме и да ги украсуваме како што сакаме, на сликите можете да видите некои што ги украсивме откако го направив ова упатство со ќерка ми и одлично се забавувавме.

Се надевам дека ви се допадна туторијалот и дека ве охрабруваме да го сторите тоа со вашите малечки.

Остави ми ги твоите коментари!

 

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.