Картонска кутија за накит со разнобојни мотиви, за чување на првите накит

Златар

На златари тие се прв подарок што може да го има една девојка кога станува поголема. На овој начин, тој ќе ги задржи своите прсти прстени, нараквици, обетки, односно сите први накит или додатоци што можеби подоцна ќе ви бидат потребни за ваша лична убавина.

Сепак, ние мора да промовираме рециклирање кај децата. Така, и даваме подарок да ја покаже својата убавина уште од мала, но и дека мора да бидеме внимателни со околината. Учење со рециклирање.

Материјали

 • Мали картонски кутии.
 • Стрелач на топки или копчиња.
 • Фолии со густа боја.
 • Ножици
 • Лепак

Proceso

 1. Нанесете лепак на сите кутии.
 2. Залепете ги листовите во боја, завиткувајќи ги и сечејќи што останува.
 3. En пред, залепете правоаголник со иста боја како и кутијата за накит.
 4. Залепете на неа а картон во облик на срце, на кои претходно ќе ги залепиме копчето или рачката.
 5. Конечно, ако ги направите овие чекори во шест различни кутии, можете да ги поставите и да ги залепите заедно за да формирате А. кула златар. На овој начин ќе имате многу повеќе фиоки за складирање на различни додатоци.

Повеќе информации - Лесни за правење кутии за накит со рециклирани материјали

Извор - Занаети


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.