Картонски букви за украсување на вашата соба или работна маса

Картонски букви тие се многу модерни, но понекогаш се премногу скапи и не можеме да стекнеме целосни зборови. Во овој пост ќе ве научам како да направите украсни картонски букви на лесен и економичен начин.

Материјали за изработка на картонски букви

 • Картон
 • Тијарес
 • Лепак
 • Украсени трудови
 • Декоративни удари
 • Обоена ева гума

Постапка за правење картонски букви

За почеток ви треба картонски правоаголник со големината што сакате да ја направите буквата.

 • Потоа со маркер или молив нацртај го прегледот на писмото што ќе правиш. Јас го одбрав Л од моето име.
 • Отсечени со ножици или пресечете го парчето многу внимателно.
 • Изберете хартии украсени со дизајни што најмногу ви се допаѓаат.

 • Ставете го писмото со лицето надолу и нацртајте го прегледот за да го исечете на украсени трудовии направете ја задачата многу полесна.
 • Одам да изберам два дизајни, но можете да комбинирате сè што сакате.
 • Откако ќе се исечат хартиите, ќе ги залепам на картонот со врел силикон.

 • Превртете го писмото за да можете да ја видите преостанатата хартија и внимателно да ја исечете.
 • Со дупчење од дупка украсни ленти Toе направам еден на темно сина картон и ќе го залепам на страната на писмото.

 • Сега ќе формирам А. цвет со ева гума обичка боја. Многу е лесно, исечете правоаголник од ева гума и формирајте некои бранови.
 • Потоа засукајте го и ќе имате многу лесен цвет за правење.
 • Goingе направам две различни; една бела и една обичка.
 • Исто така со зелена ева гума ќе исечам две мали лисја.

 • Останува само да ги залепите лисјата и розите, формирајќи комбинација што ви се допаѓа.
 • За да му дадам сјај, ќе користам неколку точки ева гума со сребрен сјај за да ги залепам во центарот на цвеќето.

 • И штом лентата е украсена, го имаме завршеното писмо. Запомнете дека можете да направите се што ви треба и да го украсите по ваш вкус.

Се надевам дека ви се допадна ова упатство, се гледаме на следната идеја.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.