Картонски гитари, за да го поставите расположението

Картонски гитари

Деца забавувај се со што било што ги даваме, особено ако се мали. Понекогаш се чини неверојатно како можете да се забавувате со некои едноставни работи како картонска кутија.

Ова се должи на нивните вродени процеси на истражување, набудување и имагинација. Сè што ќе видат за прв пат, тие добиваат многу од тоа, создавајќи необични предмети или играчки за нашите очи. Затоа денес ви го донесувам овој занает, за да ги искористите кутиите со житни култури.

Материјали

 • 1 кутија житни култури.
 • Обоени јажиња или јажиња.
 • Лепак
 • Цевка или цевки од кујна или тоалетна хартија. (Најдобро еден).
 • Хартија.
 • Скот лента.

Proceso

Прво, ќе мора да ја земете кутијата со житни култури и исечете круг на грб. Кругот можете да го направите со компас, да го направите посовршен, а потоа да го исечете со ножици.

Подоцна, со јажиња, ќе ја измериме должината на кругот, ќе ги исечеме до таа мерка и потоа ќе ги залепиме во внатрешноста на кутијата.

Потоа, ќе го залепите долга цевка до задниот дел на случајот, да биде вратот на гитарата. Ако немате долга, може да преклопите неколку ролни кујнски хартија или тоалетна хартија.

Конечно, ќе избереме парче јаже или долго јаже за извршување на рачка за гитара. Ние ќе го залепиме зад цевката и кутијата.

Повеќе информации - Автомобили со ролни хартија, одлични за забава на малото

Извор - Мал бизнис


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.