Картонска фудбалска маса

Картонска фудбалска маса

Foosball е многу забавна игра што ја сакаат малите. Со него тие учат конкурентност и знаат како да ја ценат играта помеѓу два различни тима. Но, исто така, во направете ги со свои раце става големо значење за тоа како да се грижиме за нив.

Нормално, овој вид играчки е направен од пластика и децата не можат да не ги повлечат кога ќе им удрат нервите, како резултат на кршење. На картон Тоа е многу понежен материјал отколку пластика, но направен од нив е сигурно многу повеќе ќе се грижат за тоа.

Материјали

 • Картонска кутија.
 • Картонски цевки.
 • Исечоци од картон.
 • Бели фолии.
 • Чувствувани пенкала.
 • Рачна пила.
 • Лепак

Proceso

Прво на сите, ние ќе извршиме два засека на страните на цевките од картон без да оди до крај. Innerе го израмниме овој внатрешен дел за да можат играчите потоа да се позиционираат.

Тогаш ние ќе 4 дупки на најдолгите страни на кутијата каде што ќе ја вметнеме секоја картонска цевка. Покрај тоа, на кратките страни ќе направиме правоаголен рез за да ги направиме целите.

Потоа, ќе го сториме играчи. За да го направите ова, ќе исечеме картонски правоаголници на кои ќе лепиме бели чаршафи, за да ги нацртаме фигурите на играчите на нив.

Конечно, овие играчи ќе им се придружиме на цевките картон со перфоратори, така што тие се добро прицврстени. Овој фудбалски маса ќе има само 3 играчи по тим.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.