Кастанети за деца

Кастанети

На децата тие ја сакаат секоја играчка што прави бучава. Овој единствен звук, понекогаш вознемирувачки за секого, е еден од оние што најмногу ги сакаат децата, бидејќи им дава задоволство со самото производство. Затоа, тоа е дека било кој предмет привлечно за вршење на оваа акција.

Затоа денес ви претставуваме многу забавен занает што треба да го правите со деца, како и да го поттикнете рециклирањето во нив. Ноктите разни кастанети да свириме со музиката и да ја испуштиме целата бучава што ја сакате.

Материјали

 • Парче картон.
 • Пиштол за лепило.
 • Силиконски.
 • Капаци на контејнери.

Proceso

 1. Поставете го 2 капаци на картонот. Оставете јаз меѓу двата капаци.
 2. Нацртај правоаголник каде што излегува од страните.
 3. Вметни капаците со силикон.
 4. Преклопете го картонот, така што кастанетите се внатре, така што тие се судираат.

Повеќе информации - Тапани за деца

Извор - Илјадници занаети


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.