Декоративна свеќа за Велигден

Декоративна свеќа за Велигден

Уживајте во овој занает направен со оригиналност за да ја рекреирате оваа украсна свеќа за Велигден, религиозни настани или Божиќ.

Букет за Цветници

Букет за Цветници

Ако сакате едноставни занаети, еве ви предлагаме букет за да можете да го носите на Цветници.

Стрелки за вљубените

Стрелки за вљубените

Дознајте како да направите паметни стрели од едноставни материјали како сламки и картон. Тие ќе бидат многу привлечен подарок.

20 Занаети со ролни од хартија

Дали барате занаети со ролни од хартија што се лесни за правење и многу оригинални? Не пропуштајте ги овие 20 идеи кои ќе ве изненадат.

Комплет карики за деца

Здраво на сите! Во денешниот занает ќе видиме како да ја направиме оваа игра на прстени со децата ...

Чевли за нозе на диносаурус

Чевли за нозе на диносаурус

Откријте како со едноставни картонски кутии со ткива можете да направите оригинални чевли во форма на стапала од диносаурус.

Кутија со играчки за мачката

Кутија со играчки за мачката

Овој занает ви покажува како да направите картонска кутија со забавни играчки за вашето писе. Willе ја обожавате вашата игралиште.

Честитка да подарите

Со оваа картичка да му честитате на секој настан, можете да изненадите додека правите персонализиран подарок што секој ќе го сака

Картон Акции Виножито

Виножито картон-приврзок

Откријте како да го направите овој приврзок во форма на виножито за децата да можат да се забавуваат правејќи го. Оригинално за украсување на кој било агол

Дожд стап

Дожд стап

Со голема картонска цевка можеме да ја пресоздадеме неговата форма за да направиме стап за дожд. Направен е со лесни и достапни материјали.

Лесен картонски зајак

Здраво на сите! Ние сме во месец Велигден и иако тој веќе помина, што е подобро од тоа да се направи занает ...

Рециклирана риба од картон

Рециклирана риба од картон

Научете како да направите убава риба од рециклиран картон. Со малку картон, генијалност и боја ќе го имате овој прекрасен занает.

Принцези од картон

Принцези од картон

Откријте како да ги направите овие слатки принцези со рециклирани материјали како картон, боја и волна. Willе ви се допадне затоа што тие се пријатни.

мачка чувар на моливи

Мачка чувар на молив

Здраво на сите! Во денешниот занает ќе видиме како да го направиме ова смешно тенџере со моливи во форма ...

Печурка со картони од јајца

Здраво на сите! Во овој занает ќе видиме како да ја направиме оваа симпатична црвена печурка со картони со јајца. Е…

Медуза со чаша јајца

Здраво на сите! Во денешниот занает ќе видиме како да направиме убава медуза користејќи картон од ...

Кит со чаша јајца

Здраво на сите! Во денешниот занает ќе видиме како да го направиме овој убав кит со нешто толку едноставно ...

Оригинални маски за карневал

Оригинални маски за карневал

Имаме поинаков начин да направиме занает за карневалска маска. Willе ви се допадне колку брзо, оригинално и лесно да се направи.

Глушец со чаша јајца

Здраво на сите! Во денешниот занает ќе видиме како да го направиме овој смешен глушец со картонот ...

Поддршка за играње карти

Поддршка за играње карти

Изработивме држач за картички, така што најмалите имаат најдобар зафат и видливост за да ја играат оваа забавна игра.

Приврзок во форма на мачка

Приврзок во форма на мачка

Овој приврзок во форма на мачка е многу оригинален начин за украсување на кој било дел од торба или носење како приврзок за клучеви.

Смешни ежи

Смешни ежи

Ние ви покажуваме како да ги направите овие забавни ежи направени со волнени помпони и малку картон. Тие се многу смешни и креативни за децата

Смешни мали круни од картон

Не пропуштајте го овој забавен занает со круни што ќе сакате да го правите со вашите деца, тие ќе си поминат убаво!

Стрела за учење занает

Здраво на сите! Во денешниот занает ви донесуваме уште еден занает за учење во кој најмалите од ...

Воз со рециклиран картон

Воз со рециклиран картон

Направивме прекрасен воз од рециклирани материјали и малку фантазија. Со рециклирани материјали ќе научите да правите убави работи

Обележувачи за книги

Обележувачи за книги

Ако сакате да ги читате и обележувате своите страници, можете да ги направите овие обележувачи во форма на кактус. Тие имаат забавна форма за вашите книги

Навлака за тетратка за кутре

Навлака за тетратка за кутре

Со овој занает можете да создадете покритие за вашата тетратка со кученце. Осмелете се да го креирате бидејќи има pop-up ефект.

Кутија во форма на еднорог

Кутија во форма на еднорог

Научете како да направите кутија што можете да ја рециклирате и да ја претворите во изненадувачки елемент во форма на еднорог. Забавно е и оригинално.

Рутинска маса пред спиење

Рутинска маса пред спиење

Со оваа рутинска маса за деца, можете да ги натерате вашите деца да следат неколку мали задачи пред спиење и на забавен начин.

Разберете ги поделбите со занает

Здраво на сите! Денес ќе го направиме овој корисен занает за да ги разбереме поделбите на едноставен начин, тој исто така ќе помогне ...

Кутии за дипломирање

Кутии за дипломирање

Во овој занает ве учиме како да направите кутии за дипломирање. Начин да се прослави посебен ден со правење многу оригинални подароци.

Внесувач на птици

  Здраво на сите! Во денешниот занает ќе направиме фидер за птици, многу едноставен и тоа ...

2 смешни маски за карневал

2 смешни маски за карневал

Многу забавен занает да се прави со деца. Тие се две маски со забавни форми за да можат да се користат во вашите костумски забави.

Како да направите Pop Up картичка

Како да направите Pop Up картичка

Ако сакате да научите како да направите забавна Pop Up картичка, еве го овој многу оригинален начин да ја дадете оваа картичка на многу весел начин.

Календар за доаѓање за Божиќ

Календар за доаѓање за Божиќ

За овој Божиќ можеме да направиме супер забавен календар за настани за најмалите, направен со рециклирани картонски цевки.

Рециклирајте кутија со decoupage

Рециклирајте кутија со decoupage

Ако сакате рециклирање, еве совршен начин за украсување картонска кутија. Ние ќе го украсиме со акрилна боја и ќе користиме декупаж.

Како да направите калеидоскоп

Направете калеидоскоп од шише Pringles

Осмелете се да направите калеидоскоп користејќи цевка од Pringles и со материјали што може да ги имате при рака. Лесно и оригинално да се направи со деца.

Лесен печат во форма на срце

Овој печат во облик на срце е многу лесен за правење со деца и тие ќе поминат убаво кога ќе го направат тоа и ќе ги видат резултатите.

богатство

Изработи кутија со богатство

Кутија да се направи со децата овие празници. Тие ќе бидат фасцинирани од фактот дека можат да ги чуваат своите богатства. Направено со многу лесни и ефтини материјали.

занаетчија со змии

Змии со картони тоалетна хартија

Овие змии се прават многу лесно и децата го обожаваат резултатот. Можете да направите онолку колку што сакате! Дали веќе ги имате материјалите?

Како да рециклирате закачалки за украсување на бебешка соба

Бебешката соба е место кое треба да биде убаво и пријатно за да го прими новороденчето. Во овој пост ќе ве научам како да направите Научете како да го направите овој постер со име на бебе за да ја украсите просторијата на вашето дете со рециклирање на закачалки за облека.

КРАМС ЗА ЛЕ CЕ КАВАИ ОБРАЗОВЕН ЛИСТЕНИК - ЧЕКОР ПО ЧЕКОР

Во ова упатство ви покажувам како да направите тетратка во форма на сладолед каваи. Направен е со многу основни занаетчиски материјали и е совршен да се даде на дете или да се прави со нив. Затоа, останете, сега ви ги покажувам потребните материјали и чекор по чекор за да го направите тоа сами.

Круни за родендени на деца

Ништо поубаво од тоа да поминете едно попладне играјќи со децата, затоа денес ви донесовме супер оригинална идеја, како да направите мали круни за родендени на децата

Декоративно срце

Во овој занает ќе видиме како да направиме украсено срце на картонска основа.

Мачка со картонска цевка

Во денешното упатство ќе направиме занает што ни треба само картонска цевка и ќе имаме многу смешна фигура во форма на мачка.

Божиќен обележувач

Обележувач за божиќни читања

Самостојна работа за украсување книга. Во написот покажуваме убав начин да направите персонализирана обележувач специјално посветена на читателот.

Држач за салфетки за Дедо Мраз

Држач за салфетки за Дедо Мраз

Во оваа статија ви покажуваме како да направите прекрасен држач за салфетки за Дедо Мраз со ролна хартија. Божиќен мотив за Божиќна вечера.

Двоглед од картон и лента за перење

Детски двоглед

Во оваа статија ви покажуваме како да направите сензационален двоглед за деца изработени со картон и украсени со лента за миење садови.

Корпи со картонски плочи

Корпи со картонски плочи

Во оваа статија ви претставуваме многу елегантен начин за поставување на овошјето, со само неколку бели картонски плочи за да направите оригинални корпи.

Детски чаши за чај со картон

Картонски чаши

Во оваа статија ви претставуваме неколку слатки чаши со ролни од хартија за да направите фантастичен чај во кој сите ќе играат како семејство.

Корпа за картонски велосипеди

Детска корпа за велосипеди

Во оваа статија ви покажуваме како да направите забавна картонска корпа за детски велосипеди, за да можат своите работи да ги носат во паркот.

Стругалка за мачки

Направи сам: Место за гребење мачка

Во оваа статија ви покажуваме како да направите curубопитен пост за гребење за мачки. Суштинска алатка за домот каде што има миленичиња со остри нокти.

Картонска фудбалска маса

Картонска фудбалска маса

Во оваа статија ве учиме како да направите играчка за деца. Фудбал на маса направен од нив, така што тие ги ценат играчките и ги сакаат како такви.

Мачка во чизми кукла

Мачка во чизми кукла

Во оваа статија ви покажуваме како да направите прекрасна кукла од детската приказна „Мачорот во чизми“. Така, ги запознаваме децата со театарот и читањето.

гради за накит

Кутии за накит

гради направени од картон, наредени и украсени за поставување накит.