Макраме пердув привезок

Макраме пердув привезок

Овој привезок со пердуви од макраме се прави лесно, брзо и изгледа убаво на сите привезоци. За неколку минути ќе го имате.

синџир за маски

Синџир од предиво за маски

Овој забавен и привлечен синџир од предиво за маски ќе ви биде од голема помош кога ќе можете да го извадите од устата.

Поправете торба што лупе

Здраво на сите! Во денешниот занает ќе направиме нешто поразлично, ќе научиме трик за да избегнете ...

Занаети со предиво од маица

Здраво на сите! Во овој пост ќе видиме како да направиме предиво од маица со стара облека и четири занаети што можеме да ги ...

Приврзок во форма на мачка

Приврзок во форма на мачка

Овој приврзок во форма на мачка е многу оригинален начин за украсување на кој било дел од торба или носење како приврзок за клучеви.

Зајак со волнени помпони

Здраво на сите! Во денешниот занает ќе го направиме овој симпатичен зајак со волнени помпони. Тоа е одлично…

Волнено киви

Здраво на сите! Во денешниот занает ќе го направиме овој киви со волна. Многу е лесно да се направи

Волнена торта

Здраво на сите! Во денешниот занает ќе ја направиме оваа прекрасна волнена торта. Можете да направите одлична ...

Како да направите свој плиш од жаба

Денес ви покажувам како да направите свој плиш од жаба. Тоа е полнета перница во форма на жаба, убав детал за малечката во куќата или да се породи на породување.

3 лесни идеи за рециклирање на фармерки или фармерки

Во ова упатство ви донесувам 3 идеи за лесно и креативно да ги користите повторно фармерките или фармерките. Тие се многу корисни занаети на кои можете да им дадете свој личен допир со додавање на декоративни елементи кои најмногу ви се допаѓаат.

Како да ставите мебел повторно

Обновете го вашиот дом со ова упатство за тоа како да ставите мебел повторно. Многу едноставна и ефтина работа за извршување.

Случај со крпа

Toе видиме чекор по чекор да направиме ткаенина на лесен начин и да ни го олесниме тоа да го направиме сами.

Јо-јо обележувач

Theе ви покажеме чекор по чекор да направиме обележувач во форма на јо-јо, што покрај тоа што е практично, ќе му даде нота на боја на нашето читање.

Пликови со крпа

Во денешниот занает можете да видите чекор по чекор како да направите коверти од ткаенина, користејќи остатоци што ги имате дома.

Деним брош во форма на був.

Ние ве учиме како да направите брош од тексас во форма на був, за да можете да го направите вашиот со комбинација на ткаенини што најмногу ви се допаѓаат.

Венец или венец од цвеќе

Самостојна статија за оние носталгични за пролетните летни трендови. Во него, ние ќе ви покажеме лесна идеја да направите цветна круна.

Чипка обетки со мушка

Во ова упатство ќе го најдете одговорот да направите обетки од тантела и стаклени мониста. Со нив ќе одите до последното. Лесно е да се направи и многу убаво.

Печат ананаси на стари фармерки

Самостојна статија за тоа како да запечатиме некои ананаси на фармерки создавајќи сопствен печат. За овој занает ќе користиме текстилна боја.

Направете самостојна лента за глава

Направи сам-напис за да направиш лента за глава или лента со парче ткаенина долга 75 сантиметри. Идеално е да се користи како лента за на глава, а исто така и како лута.

Торба за плажа

Печатена платно торба за плажа

Чанта за плажа направена од платно отпечатена со хипи цртежи, идеална за ова лето за уживање на плажа или базен, земајќи сè што е уредно и ажурирано.

Торба за срце

Срцева торба со крзнена ткаенина

Убава торба за срце со остатоци од крзнена ткаенина што останува од друг занает. Оваа торба за срце е идеална за нашите најмажествени најмали.

Водоотпорна торба за бикини

Водоотпорна торба за бикини

Водоотпорна торба за бикини е идеална да ја носите летото на базен, на плажа или на кое било излегување каде што треба да ги користиме бикини.

Прилагодете капа за ова лето

Шапките се starвезда на ова лето, прилагодете ја шапката и направете ја уникатна меѓу сите други. Направете разлика така што ќе ја прилагодите по ваш вкус.

писари

Страници со остатоци од ткаенина

Скунџии со ткаени или обични остатоци или едноставно со остатоци од ткаенини што ни останале од занаетчиството, можеме да ги направиме

широк случај

Голем случај од ткаенина

Голема ткаенина е секогаш добра за сите нас кои сме посветени на занаетчиството, особено за чување на сите наши алатки.

Забележете страници со боа

Поздрав читатели! Дали сте еден од оние што голтаат книги една по друга? или Можеби имате многу читачка мајка и сакате ...

Постелнина со монистра

Трпезариска трпезариска маса, украсена со мониста (рокерија од различни бои) и густа памучна нишка, репродуцирајќи основен дизајн на цвеќе.

Маица насликана со восоци

Направете сами тренд да прилагодите маичка со обоени восоци. Во ова упатство, ќе научиме како да печатите маица лесно и економично.

Бележник наредени со ткаенина

Направи сам како да покриеш тетратка со парче ткаенина. Персонализирајте ја вашата тетратка од ден за ден и додајте им допир на оригиналност на вашите лични белешки.

Рециклиран тепих од маица

Килим со реси со рециклиран материјал. Останатите материјали се многу ефтини. Иако е макотрпно, тоа е многу едноставно да се направи без претходно знаење

Како да се набран здолниште

Туторијал што објаснува како да се набран здолниште. Ова упатство е насочено кон луѓе веќе иницирани во шиење или многу вешти почетници.

Перница за мачки

Перница за мачки

Во оваа статија ви покажуваме како да направите забавна перница за мачки. Суштинска ставка за loversубителите на мачки.

Зачувајте четки

Зачувајте четки за ткаенина

Во оваа статија ви покажуваме како ги искористуваме носените панталони за пижами за да направиме убава крпа за чување на нашите четки.

Рачно изработена торба

Направи сам: торба со хипи

Во оваа статија ви покажуваме како да направите торба со хипи стил и дизајн со рециклирани материјали, како што се широки хипи панталони.

Полесна футрола

Направи сам: полесен капак

Во оваа статија ве учиме како да направите практично покритие за запалката. Додаток за трансформација на запалката во нешто елегантно.

Случај со тутун

Направи сам: Случај со тутун

Во оваа статија ви покажуваме како да направите одличен и едноставен случај за складирање на тутун што се тркала. На овој начин, ќе го имате добро складирано.

Торби за купување

Торба за облека за купување

Во оваа статија ви покажуваме како да направите многу убава торба за шопинг, така што нема да мора да носите толку торби.

Тапани за деца

Тапани за деца

Во оваа статија ви покажуваме како се прават тапани од ткаенина и кожа. Одлична играчка за деца направена сами, што подобар подарок од овој.