Пеперутки за давање со љубов

Пеперутки за давање со љубов

Не пропуштајте како да направите забавни пеперутки со прекрасни бои и да подарите со љубов. Идеални се за посебен ден.

Занаети од крепе хартија

Здраво на сите! Во денешната статија ќе видиме три занаети што треба да ги правиме со креп-хартија. Овие занаети…

Обележувачи во облик на лисица

Обележувачи во облик на лисица

Не пропуштајте како да направите забавни обележувачи во форма на лисица за да можете да ги подарите или да ги имате во вашите најдобри книги.

9 лесни оригами за почеток

Здраво на сите! Денес ви донесуваме 9 многу едноставни фигури за оригами, за да започнете во овој свет. Тоа е начин

Дожд стап

Дожд стап

Со голема картонска цевка можеме да ја пресоздадеме неговата форма за да направиме стап за дожд. Направен е со лесни и достапни материјали.

Лесна картичка бубамара

Здраво на сите! Во денешниот занает продолжуваме со занаетите што ја претставуваат пролетта. Во овој случај, да ...

Паун со картон

Здраво на сите! Во денешниот занает ќе видиме како да го направиме овој паун на едноставен начин со ...

Лесен вентилатор за хартија

Здраво на сите! Во денешниот занает ќе видиме како да го направиме овој вентилатор за хартија, тој е многу едноставен ...

Картички со сјај и вода

Сјај и картичка за вода

Направивме невообичаена и различна картичка за да можете да честитате или да испратите тајна порака до кого сакате најмногу.

Брз цвет со картон

Здраво на сите! Во денешниот занает ќе видиме како да направиме ваков вид цвеќиња, во многу ...

Оригами лице од слон

Здраво на сите! Продолжуваме со серијата лесни оригами, забавен начин да ги поминете попладневните часови со семејството, со ...

Лесен пингвин оригами

Здраво на сите! Во денешниот занает ќе направиме уште една лесна фигура за оригами. Овој пат одиме ...

Лице од мачка оригами

Здраво на сите! Во денешниот занает ќе продолжиме со серијата лесни фигури за оригами. На…

Оригами зајачко лице

Здраво на сите! Во овој нов занает, ќе направиме уште една од лесните оригами фигури од серијата ...

Лесен кит Оригами

Здраво на сите! Во овој занает ви донесуваме нова лесна фигура за оригами од низата животни кои ...

Лесно лице Оригами Фокс

Здраво на сите! Во денешниот занает ќе ја направиме третата лесна фигура за оригами во серијата ...

Есенски лисја

Есенски лисја

Овие есенски лисја се едноставен и забавен занает за украсување и во кој може да учествува и најмалиот од куќата.

Обележувачи за книги

Обележувачи за книги

Ако сакате да ги читате и обележувате своите страници, можете да ги направите овие обележувачи во форма на кактус. Тие имаат забавна форма за вашите книги

Кутија во форма на еднорог

Кутија во форма на еднорог

Научете како да направите кутија што можете да ја рециклирате и да ја претворите во изненадувачки елемент во форма на еднорог. Забавно е и оригинално.

Картонска бубамара

Здраво на сите! Во денешниот занает ви донесуваме како да ја направите оваа смешна бубамара од картон многу лесна за ...

Кутија во форма на јагода

Кутии со овошје

Овие кутии се убави, мали и оригинални. Направив две кутии во форма на овошје на многу едноставен начин ...

Срце со пост-свое

Ова срце со пост-идеално е идеално да изненади некој посебен. Личноста што ја избравте и посакувате ќе ужива во овој прекрасен детал.

Оригами со виртуелна starвезда

Оригами со виртуелна starвезда

Оригами е многу забавен начин да се научи да се прават фигури и да се рекреираат бесконечности на форми и фигури, со овој занает ќе направиме виртуелна starвезда.

Лице со порака

Здраво на сите! Во денешниот занает ќе направиме лице со порака да дадеме новости, да им честитаме на ...

Starвезден украс за Божиќ

Овој едноставен и лесен занает е идеален украс за Божиќни starвезди за децата да си ги направат и украсат своите домови.

Мобилна честитка

Здраво! Во овој занает ќе направиме мобилна честитка. Станува збор за оригинална картичка со елемент што ...

Облак со обоени капки

Облаците во капки во боја се идеални за украсување, а исто така, со овој занает можете да го направите заедно со вашите деца и да уживаат во нив.

обоена мачка

Убава мачка од хартија во боја

Не пропуштајте го овој лесен занает за да направите обоена мачка со хартија, идеално е да го украсите вашиот дом! Децата ќе го сакаат тоа!

Рачна картичка за мама или тато

Оваа картичка на раце е идеална за да се подари на мама или тато, бидејќи неговото значење ќе го достигне срцето на оној што ќе го прими.

Оригинална честитка

Во овој занает ќе направиме оригинална честитка да му подариме на кого сакате. Дали сакате да видите како ...

Оригинален начин на давање пари

Оригинален начин да дадете пари

Дали имате роденден или настан и сакате да дадете пари, но не само да ги делите? Во овој занает ќе видиме оригинален начин на подарување Дали имате роденден или настан и сакате да дадете пари, но не само да ги делите? Ајде да видиме оригинален начин да го сториме тоа.

Занаети за Денот на вineубените. Шејкер 14 февруари

Остана многу малку за да го прославиме Денот на вineубените или денот на loveубовта и пријателството и во овој пост ќе ве научам како да ја направите оваа шејкер картичка за да и ја дадете да научите како да ја направите оваа шејкер картичка за Денот на вineубените, одлично е да го подари на некој посебен за да го прослави денот на loveубовта и пријателството.

Многу лесно цвеќе од хартија за украсување на вашите занаети

Хартиените цвеќиња се едни од занаетите што најмногу се користат во сите проекти како што се украси за забави, родендени, пролет, итн ... Во Научете како да ги направите овие цвеќиња од хартија за 5 минути, совршени за украсување на која било забава или прослава и многу оригинален допир.

Детска честитка за роденден

Родендените се одлични детски забави за правење покани или картички како овие. Ако имате пријател или член на семејството кој има роденден, останете Научете како да ја направите оваа честитка или покана за роденден на децата, тоа изгледа одлично и што е најважно, направено од вас самите.

Покана за туш за бебиња или крштевање на момчиња

Во овој пост ќе ве научам како да ја направите оваа покана во форма на шише толку убава за да го прославите бебешкиот туш или забавата за крштевање и да ја подарите Научете како да ја направите оваа покана за бебешки туш или крштевање во форма на супер оригинално шише за изненадување на вашите гости.

Детска честитка за роденден

Научете како да ја направите оваа роденденска честитка или покана, совршена за да ги поканите вашите пријатели и семејство на вашата забава, тие сигурно ќе ја сакаат.

Чекор по чекор да се направат медали за Денот на мајката

Во ова упатство ве учам како да креирате медали од хартија, совршени за правење со деца. Сега кога е близу Денот на мајката, можете да ги персонализирате за да и го дадете секој на вашата мајка. Тие можат да му дадат име или фраза и да користат што сакаат бои.

Обележете или обележете го користејќи го остатокот од хартијата за да исечете некои пеперутки.

Toе направиме обележувач користејќи ја остатокот од хартијата за сечење умре во овој случај, некои пеперутки; но можете да преземете кој било друг начин и да креирате своја обележувач

КАКО ДА СЕ НАПРАВИ БРЗО И ЛЕСНО ЦВЕТОВО ЦВЕТО

За пролетта одличен е венец со цвеќе на onидовите и вратите. Со ова упатство можете да направите еден од хартија за големината и боите што ги сакате, но брзо и лесно. Исто така е одлично да се прави со деца.

Декоративен транспарент за забави

Денес ќе видиме како да направиме украсен транспарент за забави на многу едноставен и брз начин да се направи и со многу привлечен резултат.

Бебешки чевли за бебешки туш

Научете како да направите оригинален подарок на вашето бебе за туширање. Како да направите бебешки чевли како сувенири.

тагови ознаки бележници Донлумузични срца

Ознаки ознаки за scrapbooking. Срца

Научете како да ги направите овие етикети или ознаки за вашите проекти за scrapbooking во форма на срце. тие изгледаат одлично за вашите идеи.

Како да направите венец од овошје

Во ова упатство ви покажувам како да направите овошна венец што ќе го разубави секој агол, но исто така е совршен за забави и украси за излози.

Кутија во форма на цвет

Ништо не е поубаво од тоа да ги оставите вашите гости задоволни, бидејќи ова упатство за кутија во форма на цвет е идеално да се достави како сувенири за роденден

обележувачи за хартија од дрво

Обележувач за хартиено дрво

Направете го овој обележувач во форма на дрво од хартија. Одлична идеја повторно да ги користите материјалите за паркирање и парчиња хартија.

КАКО ДО ЛЕСНО ОБНОВЕНО КНИГА

Во овој занает ќе видиме како лесно да украсуваме тетратка, менувајќи ја основната форма за да му дадеме поперсонализиран изглед.

Како да направите обележувачи

Научете како да направите обележувачи, одлична идеја за подароци или само да ја украсите вашата омилена книга. Не пропуштајте чекор по чекор.

Пакување со плик

Во денешниот занает ќе видиме како да направиме амбалажа со пликови на забавен и оригинален начин и за кратко време.

торби за забави за срце

Кеси за срце за забави

Научете како да ги направите овие вреќи со срца за партиските фаворизи на најмалите од куќата. Совршен за родендени и секоја пригода.

Како да направите картичка со Washi Tape

Денес ќе ви покажеме како да направите картичка со Washi Tape. Секогаш е убаво да подарите подарок направен од самите себе, не пропуштајте чекор по чекор.

хартиени чудовишта

Чудовишта од хартија

Научете како да ги направите овие забавни чудовишта од хартија за деца. Тие сигурно го сакаат и одлично се забавуваат. Тие се многу лесни.

Кеси за сувенири за родендени

Ние споделуваме упатство за правење торби за сувенири за роденден, вклучени калапи, за оригинален роденден, исто така лесен и ефтин.

картичка за мајки Донлумузична

Картичка за мајката

Научете како да ја направите оваа прекрасна и оригинална картичка за Денот на мајката.

Крепска хартија и цветна круна

Направи сам-напис кој покажува како да се направи тотална самрачна цветна круна и совршена за носење оваа пролетна летна сезона.

хипи дијадема

Хипи-дијадема со хартиени цвеќиња

Хипи-тијара со целосно рачно изработени цвеќиња од крепе хартија, идеален додаток за празниците и лесно се прави и се добиваат материјалите

Хартиени маргаритки за пролет

Упатство за тоа како да направите маргаритки од хартија со крепе хартија и копче. Можете да ги користите за украсување пролетни или летни забави.

Гарланд за забави со крепе хартија

Идеална DIY ставка за забави. Во ова упатство ќе научиме како да направите венец со крепе хартија лесно и брзо. Совршен за забави во последен момент.

Мобилен капак со касета лента

Во занаетот што го зафаќа ова упатство, ќе научиме како да направите рамка со лента за миење садови за покривање и прилагодување на куќиштето за мобилен телефон.

Кинески фенер

Кинески фенер за деца

Во оваа статија ви покажуваме како да направите типичен кинески фенер. На овој начин, ние учиме друга култура на најмалите.

Истакнување на креп хартија

Овој занает е посветен на испробување трикови за убавина што можеме да ги користиме за карневал или, ако сме посмели, цела година. Како да направите нагласи со крепе хартија

3Д картичка

3Д картичка

Во оваа статија ви покажуваме како да направите прекрасна 3Д-картичка од најоригиналните за оние прилики кога можеме некого да поканиме дома.

Цвет од хартија како украс

Самостојна статија за украси за забави во хартија. Во оваа статија ќе најдете идеја да направите прекрасен хартиен цвет за украсување и поставување на сцената

Книга со мини оригами хартија

Мини книга со листови хартија

Во оваа статија ве учиме како да направите мини книга со листови хартија како привезок или колекција на минијатури. Многу уникатно хоби.

Лажица авион

Лажица со крилја

Понекогаш е тешко да се хранат децата, па затоа ви го покажуваме овој авион за лажици за да можат да се забавуваат додека јадат. Едноставен начин на забава.

Кутија за в Valentубените

Срцева рамка за Денот на в Valentубените

Во оваа статија ве учиме како да направите прекрасна слика за да можете да ја врамувате фотографијата на вашиот партнер или на обајцата, така што тоа ќе биде оригинален и убав подарок.

Хартиен фенер со хартиени калапи за кеккејк

Светилка со калапи за мафини

Во оваа статија ви покажуваме како да направите одлична таванска ламба украсена или изработена со калапи за хартија за мафини.

хартиени цвеќиња

Отворете хартиени цвеќиња

Во оваа статија ве учиме како да направите отворено хартиено цвеќе на многу едноставен начин, да украсите која било забава за ова лето.