Обележувачи од гума Ева

Обележувачи од гума Ева

Имањето обележувач е многу важно да запомните каде престанувате да читате, направете го тоа посебно со лист за да запишете убави зборови.

Музички глуждови

Музички глуждови

Овие музички глуждови се многу весели и забавни. Со малку ева гума можеме да направиме неверојатни музички инструменти за ...

Оригинални маски за карневал

Оригинални маски за карневал

Имаме поинаков начин да направиме занает за карневалска маска. Willе ви се допадне колку брзо, оригинално и лесно да се направи.

Торба за чување гел

Торба за чување гел

Ние развивме торба за чување на гелот, многу оригинална и забавна, земајќи го вашиот омилен лик и носејќи го вашето средство за дезинфекција.

В Emубен емоџи во гума Ева

Кој не сака емотикони? Не пропуштајте го овој прекрасен занает за да направите емоџи со ofубовни очи.

Меморија на ева гумени цвеќиња

Ние ви покажуваме како да направите прв знак за да создадете прекрасен спомен каде целото семејство може да игра и да си помине убаво.

Кутија во форма на еднорог

Кутија во форма на еднорог

Научете како да направите кутија што можете да ја рециклирате и да ја претворите во изненадувачки елемент во форма на еднорог. Забавно е и оригинално.

Заштитен екран за деца

Заштитен екран за деца

Научете како да направите заштитен екран за деца со едноставни материјали и со оригинален украс од ева гума. Тие ќе сакаат да го носат насекаде.

ЕВА вонземски чувари на стапалата

Не пропуштајте го овој прекрасен занает кој се состои од чувар белешки во форма на вонземјанин кој ќе ви помогне да ги зачувате најемотивните белешки.

Смешно гумено глувче ЕВА

Не пропуштајте го овој прекрасен занает за да направите ЕВА гумен глушец идеален за деца. Следете ги чекорите и ќе видите колку е лесно!

Прстен од стела со гума ЕВА

Не пропуштајте го овој занает за да направите гумен прстен ЕВА. Идеално е како подарок или за себе, ќе биде многу елегантно!

Смешна маска за новогодишната ноќ

За последната ноќ од годината го подготвивме овој многу лесен занает што може да се направи со деца. Не заборавајте на маската за новогодишната ноќ!

Виолетова лента од гума ЕВА

Оваа гумена белегзија ЕВА е многу едноставна за правење и можете да ја имате подготвена за неколку минути. Дали веќе знаете кому ќе му дадете?

ЕВА чудовиште од колачиња

Ако вие или вашите деца ви се допаѓа чудовиштето за колачиња, тогаш не пропуштајте го овој лесен занает да го правите со деца.

ева гумени нараквици

Срцева нараквица со гума ЕВА

Не пропуштајте го овој лесен занает да направите гума за нараквица за срце ЕВА, тоа е многу лесно и децата можат да го подарат.

ева гумени нараквици

Убави нараквици од гума ЕВА

Изработката на нараквици е многу лесна и уште повеќе кога ги правите со гума ЕВА. Ние ви ги даваме чекорите да создадете одлична нараквица за себе или да ја подарите.

Смешни очи со гума ЕВА

Не пропуштајте го овој занает со смешни очи изработени од ева гума, кои се користат за играње и смеа со децата.

Убави цвеќиња на ЕВА

Овие убави ева гумени цвеќиња се многу лесни и идеални за правење со деца. За кратко време ќе ги имате подготвени за украсување!

Персонализиран постер со ева гума

Овој персонализиран постер со ева гума е идеален за деца, така што тие самите можат да го сторат тоа и, на пример, да го стават на вратата од нивната спална соба.

Лесен печат во форма на срце

Овој печат во облик на срце е многу лесен за правење со деца и тие ќе поминат убаво кога ќе го направат тоа и ќе ги видат резултатите.

украси од гума ева за моливи

Украси за моливи ЕВА

Не пропуштајте ги овие украси со моливи! Тие се прават многу лесни и децата ќе сакаат да ги прават со вас. Дали веќе сте размислувале што да направите?

Брош за медицинска сестра со гума ева

Медицинските сестри имаат многу убава професија да се грижат за нас и да бидат свесни за нашето здравје. Во овој пост ќе ве научам како да ја направите оваа медицинска сестра од Научете да ја направите оваа совршена медицинска сестра од гума за ева да и ја даде на некој што е посветен на таа професија, можете да го користите како брош.

Како да рециклирате лимени конзерви за да направите кутии за подароци

Рециклирањето е многу модерно. Во овој пост ќе ве научам како да рециклирате лимени конзерви и да ги трансформирате во кутии за подароци оригинални како и оваа. Научете како да го рециклирате овој калај или алуминиумски плех и да го претворите во оригинална кутија за подароци за посебен детал.

КАКО ДА ИЗРАБОТЕТЕ ОРГАНИЗАТОР ЗА FАБОВ ОД РЕЦИКЛИРАЕ ЦД-а

Во ова упатство ви донесувам идеја за рециклирање или повторна употреба на старите ЦД-а и ДВД-а. Одлично е да се прави со деца и што тие можат да ја украсуваат својата соба.Во ова упатство ви донесувам идеја да ги рециклирате или повторно да ги користите старите ЦД-а и ДВД-а со создавање организатор на жаба.

Едукативна игра за учење броеви за деца

Учењето на броевите е една од првите задачи за меморирање што ги имаат децата. Во овој пост ќе ве научам како да направите едукативна игра за да можете да научите да ја правите оваа едукативна игра, така што малите во куќата ќе можат да ги запомнат броевите од 1 до 8 на забавен начин.

Лето ева гума за моливи за деца

Научете како да ја направите оваа ева гумена кутија за лето за да ги ставите вашите омилени бои и можете да ја однесете на плажа и да цртате.

КРАМС ЗА ЛЕ CЕ КАВАИ ОБРАЗОВЕН ЛИСТЕНИК - ЧЕКОР ПО ЧЕКОР

Во ова упатство ви покажувам како да направите тетратка во форма на сладолед каваи. Направен е со многу основни занаетчиски материјали и е совршен да се даде на дете или да се прави со нив. Затоа, останете, сега ви ги покажувам потребните материјали и чекор по чекор за да го направите тоа сами.

украсни пеперутки

Ева гумени пеперутки

Упатство за правење украсни пеперутки од гума ева, идеално дополнување што можеме да го направиме за украсување aид или агол

Ева пенести гумени маргаритки

Цвеќиња од гума Ева

Научете како да направите гумени цвеќиња како овие анимирани маргаритки кои се толку смешни. Одлично за вашите занаети и многу лесно за правење!

Клипборд емоџи со ева гума за училиште

Научете како да ја направите оваа папка со емоции или таблата со исечоци совршени за да ги однесете на училиште и да ги ставите вашите белешки за вашите омилени предмети.

Божиќен украс на ракавици

Орнамент на елка за белезници

Научете како да го направите овој украс за вашата новогодишна елка во форма на ракавица или ракавица за да го прилагодите на украсот на вашата куќа.

тагови ознаки бележници Донлумузични срца

Ознаки ознаки за scrapbooking. Срца

Научете како да ги направите овие етикети или ознаки за вашите проекти за scrapbooking во форма на срце. тие изгледаат одлично за вашите идеи.

прстени од гума ева

Прстен од цвет од гума Ева

Научете како да ги направите овие супер лесни и убави цветни прстени од ева гума за секоја пригода. Комбинирајте ги како што сакате и направете различни модели.

ева гумени пајаци лесни занаети

Многу лесен пајак ева гума

Научете како да ги направите овие ева гумени пајаци за украсување на вашата забава за Ноќта на вештерките или хорор. Тие се многу лесни за правење и многу убави.

Подлога за глувче во форма на був

Во ова упатство ви покажувам како да направите оригинална подлога за глувчето за вашиот компјутер во форма на був. Благодарение на шаблоните ќе биде многу лесно.

прст марионета мериуза медуза гума ева донлумузична

Марионета со прсти. Кукла од медуза

Научете како да ја направите оваа марионета или марионета со прсти идеална за да им раскажува приказни за морето на децата и многу лесна за правење.

донулумузичен приврзок лубеница

Ева гумен лубеница приврзок

Научете како да го направите овој совршен приврзок лубеница за деца со ева пена. Тие сигурно ќе се забавуваат многу и тоа прави многу убав подарок.

украс за пролетни цвеќиња

Пролетна топка

Научете како да го направите овој украс во форма на топка за пролет. Одлично е да ја декорирате вашата соба, не можете да пропуштите чекор по чекор!

како да направите риба од гума ева

Детски ева гумени риби

Научете како да ги направите овие забавни гумени риби. Идеален занает е да се прави со деца и резултатот е прекрасен !!!

подмачкувачи од гума ева гума

Ева був подметници

Научете како да направите совршен детски asterубител за најмалите од она што е во форма на був, направено со ева гума.

гумена обележувач ева жаба

Обележувачи на гума Ева. Fаба

Децата сакаат обележувачи. Научете како да ја направите оваа прекрасна жаба за да ги украсувате вашите приказни и тетратки.

Држач за моливи од гума ева

Полжав за држач за молив ЕВА

Овој полжав за држач за моливи е одличен додаток за најмалите во куќата да ги украсуваат сите свои материјали за пишување на училиште.

ева или пенести гумени рози

Ева или пенливи гумени рози

Научете како да ги направите овие ева гумени рози на едноставен начин и резултатот ќе биде нешто спектакуларно.

Приврзок со ева гума

Поздрав повторно! Сигурно го имате малечкото од куќата што сака да го носи вашиот накит, ако е ...

ЕВА ленти за уши

Направи сам напис или упатство за да се забавуваш лентите за главата на ЕВА со уши.

наредени конзерви

Лименка обложена со ева гума

Повеќебоен обложен калај. Трансформирајте ја конзервата со рециклирање со ева гума од различни бои за да му дадете втор живот или да украсите мал агол.

Едноставно пакување за подарок

Напис за тоа како да користите ева гума за да направите оригинално и убаво пакување. Завиткајте ги вашите подароци на личен начин, бидејќи добриот вкус е во деталите.

Цвет направен со ева гума

Напис за тоа како да се моделира гумата Ева со примена на топлина со топлински пиштол. На објавата, ќе видиме како да направите едноставен цвет и како да го обоите со градиент.

Приврзоци за клучеви со ева гума

Приврзоци за клучеви со ева гума

Во оваа статија ви покажуваме како да направите прекрасни приврзоци за ева гума. Значи, постарите деца можат да имаат персонализиран додаток за своите клучеви.

Ева гумена Дедо Мраз

Декори на Дедо Мраз во гума ева

Во оваа статија ви покажуваме како да направите убав Божиќен украс за дрвото и кој друг, освен нашиот сакан Дедо Мраз кој наскоро ќе дојде.

Ноќ на вештерките пајак со сламки

Ноќ на вештерките пајак со сламки

Во оваа статија ви покажуваме како да направите многу смешен пајак за Ноќта на вештерките. Ова ќе биде добар додаток за украсување на домот за оваа забава.

Skердан од череп за Ноќта на вештерките

Ullердан од череп со ева гума

Во оваа статија ви покажуваме како да направите прекрасен ѓердан од черепот, одличен за забавата на Ноќта на вештерките. Одличен украсен додаток.

Обележувачи со ева гума

Обележувачи со ева гума

Во оваа статија ве учиме како да направите забавна обележувач за да не ја изгубите нишката од читањето на вашата омилена книга.

Причест fofucha

Направи сам: Причест fofucha

Во оваа статија ви покажуваме како да ги направите познатите фофучи. Во овој случај, еден за заедница, па присутен во овој месец мај.

Телото на фофуха

Направи сам: Фофуха тело

Во оваа статија ви покажуваме како да направите делови од телото на фофуха, познатата кукла направена со ева гума, украсена според настанот што треба да го изберете.