Був со тапи

Здраво на сите! Во денешниот занает ќе видиме како да ја направиме оваа симпатична утка со плута. Е…

Занаети за учење

Здраво на сите! Денес ќе видиме неколку идеи за занаети што треба да ги научиме, тие се совршени за деца ...

Игра со меморија

Здраво на сите! Во денешниот занает ќе видиме како да направиме забавна игра: играта на ...

Дожд стап

Дожд стап

Со голема картонска цевка можеме да ја пресоздадеме неговата форма за да направиме стап за дожд. Направен е со лесни и достапни материјали.

Принцези од картон

Принцези од картон

Откријте како да ги направите овие слатки принцези со рециклирани материјали како картон, боја и волна. Willе ви се допадне затоа што тие се пријатни.

Мачка чувар на молив

Здраво на сите! Во денешниот занает ќе видиме како да го направиме ова смешно тенџере со моливи во форма ...

Свеќници со рециклирани лименки

Свеќници со рециклирани лименки

Ви покажуваме многу забавен и оригинален начин за рециклирање на конзервите и да им го дадете оној гроздобер допир со јаже од јута. Пронајди!

Печурка со картони од јајца

Здраво на сите! Во овој занает ќе видиме како да ја направиме оваа симпатична црвена печурка со картони со јајца. Е…

Медуза со чаша јајца

Здраво на сите! Во денешниот занает ќе видиме како да направиме убава медуза користејќи картон од ...

Кит со чаша јајца

Здраво на сите! Во денешниот занает ќе видиме како да го направиме овој убав кит со нешто толку едноставно ...

Поправете торба што лупе

Здраво на сите! Во денешниот занает ќе направиме нешто поразлично, ќе научиме трик за да избегнете ...

6 Занаети на животни

Здраво на сите! Во оваа статија ќе предложиме 6 занаети на животни што треба да ги направите секое попладне и да ги поминете ...

Чудовиште со чаши со јајца

Здраво на сите! Во денешниот занает ќе видиме како да го направиме ова смешно чудовиште со картонски јајца.

Воз со рециклиран картон

Воз со рециклиран картон

Направивме прекрасен воз од рециклирани материјали и малку фантазија. Со рециклирани материјали ќе научите да правите убави работи

Рециклирани авиони

Рециклирани авиони

Овие авиони се толку кул! Со малку материјали можеме да направиме многу едноставни авиони што ќе ги сакаат најмалите the.

Ознаки за багаж направени од деца

Не пропуштајте го овој лесен занает што може да го направите со деца. Тие се едноставни ознаки за багаж за креирање и на кои можете да користите многу.

Клипови на младоженецот

Здраво на сите! Во денешниот занает ќе ги направиме овие прекрасни свадбени клипови, совршени за украсување во ...

Сензорна кутија за правење со деца

Ние ви кажуваме како да направите сензорна кутија на едноставен начин за да можете да го направите тоа со деца и да играте со нив за да разликувате предмети!

Стап игри за деца

Стап игри за деца

Willе го обожавате овој занает направен со гарнитури стапчиња, за да си играат најмалите во куќата. Developе ги развивате вашите вештини за игра

Рамка за фотографии од гроздобер изглед

Рамка за фотографии од гроздобер изглед

Со овој занает ќе научиме како да направиме гроздобер рамка за фотографии. Откријте како да ја направите оваа техника за рециклирање и со мешавина од изшкуркани бои.

Лесен коњ со плута и волна

Здраво на сите! Во денешниот занает ќе видиме како да го направиме овој прекрасен и едноставен коњ со тапи ...

Кутија во форма на еднорог

Кутија во форма на еднорог

Научете како да направите кутија што можете да ја рециклирате и да ја претворите во изненадувачки елемент во форма на еднорог. Забавно е и оригинално.

Прашка да се направи со деца

Не пропуштајте го овој лесен занает што може да го направите со деца, бидејќи покрај тоа што ќе направат прашка, тие ќе можат да си играат и со своја креација.

Кутија за гардероба за кукли

Кутија за гардероба за кукли

Со картонска кутија успеавме да направиме одлично рециклирање. Ние ја смисливме неговата форма да изградиме гардероба за кукли и на тој начин да ја чуваме целата нивна облека.

Кутии за дипломирање

Кутии за дипломирање

Во овој занает ве учиме како да направите кутии за дипломирање. Начин да се прослави посебен ден со правење многу оригинални подароци.

Шарен црв да се направи со деца

Не пропуштајте го овој одличен, лесен и брз занает што може да го направите со деца. Тие ќе бидат многу среќни што ќе можат да го направат тоа со свои раце.

Јајце чаша за играње поени

Со празен картонски картон за јајца, можете да направите занает со кој ќе играат децата, тоа е лесно и забавно!

Мини банџо да се прави со деца

Не пропуштајте го овој едноставен занает за да направите мини инструмент и оставете ги вашите деца да свират со него откако ќе го завршат.

Пенкало со пластично шише

Не пропуштајте го овој занает со пластично шише! Можете да направите рециклиран молив за себе или да му дадете на кого сакате.

Змија со тапи

Здраво! Во денешниот занает ќе ја направиме оваа смешна змија со тапи. Можете да го направите според големината што ја сакате ...

Нараквица со тапи

Здраво на сите! Во денешниот занает ќе направиме нараквица со тапи, изгледа многу убаво и е ...

Кошница со јаже од јута за бесење

Кошница со јаже од јута за бесење

Друг начин да направите декоративна идеја ако вашата идеја е да направите нешто оригинално. Можеме да направиме корпи со јаже од јута, многу едноставни и брзи.

Табела за водење loveубов лесно

Овој занает бара малку материјали и е многу лесен за изведување ... Ако сакате да му дадете нешто убаво на некој посебен, оваа идеја е за вас!

Украсено шише за осветлување

Не пропуштајте го ова шише осветлување за украсување на вашиот дом. Многу е лесно да се направи и ќе ви требаат само две минути за добри резултати.

занаети да се обесат на Божиќ

3 занаети да се обесат за Божиќ

Три многу забавни и оригинални занаети за правење и закачување на елката. Може да се направи со деца затоа што тие се многу лесни.

Занаети од стапчиња за стапчиња

4 занаети со стапчиња за мраз

Четири начини да направите многу лесни занаети со помош на стапчиња за пука. Тие се прават многу брзо и се толку лесни што можат да се направат со деца

Рециклирајте кутија со decoupage

Рециклирајте кутија со decoupage

Ако сакате рециклирање, еве совршен начин за украсување картонска кутија. Ние ќе го украсиме со акрилна боја и ќе користиме декупаж.

Како да направите калеидоскоп

Направете калеидоскоп од шише Pringles

Осмелете се да направите калеидоскоп користејќи цевка од Pringles и со материјали што може да ги имате при рака. Лесно и оригинално да се направи со деца.

3 велигденски занаети за деца со картонски цевки

Велигден е пред пристигнување и тоа значи дека треба да подготвиме велигденски занаети за да го прославиме овој датум. Има многу идеи, но во денешното видео учиме како да направиме 3 велигденски занаети со картонски цевки, идеални за да ги направиме дома со мали деца, тие ќе ги сакаат.

Како да направите организатор за обележување на пенкало со рециклирање лимени конзерви

Во ова упатство ви покажувам како да креирате маркер и организатор на бои со повторна употреба на лимени конзерви. Многу е декоративно и пред сè е доволно.Во ова упатство ќе ви покажам како да креирате организатор за обележувачи и бои со користење на лимени конзерви, лесно и брзо.

Како да креирате светилки со рециклирање на пластични шишиња

Во ова упатство ви донесувам идеја да рециклирате пластични шишиња и да ги претворите во украсни лампиони. Тие се лесни, брзи и ефтини. Во ова упатство ви донесувам идеја да рециклирате пластични шишиња и да ги претворите во украсни лампиони. Тие се лесни, брзи и ефтини за правење. 

КАКО ДА ИЗРАБОТЕТЕ ОРГАНИЗАТОР ЗА FАБОВ ОД РЕЦИКЛИРАЕ ЦД-а

Во ова упатство ви донесувам идеја за рециклирање или повторна употреба на старите ЦД-а и ДВД-а. Одлично е да се прави со деца и што тие можат да ја украсуваат својата соба.Во ова упатство ви донесувам идеја да ги рециклирате или повторно да ги користите старите ЦД-а и ДВД-а со создавање организатор на жаба.

Брзи и лесни идеи за украсување со рециклирање стаклени тегли

Во ова упатство ви донесов две идеи за да можете да ги рециклирате стаклените тегли и да создадете декоративни елементи што можете да ги прилагодите на вашиот. Во ова упатство ви донесувам две идеи за да можете да ги рециклирате стаклените тегли и да создадете некои декоративни елементи.

3 ЛЕСНИ ИДЕИ ЗА РЕЦИКЛИРАЕ НА ПАРЕЗИРАНИ КАНЦИ - ЧЕКОР ПО ЧЕКОР

Во ова упатство ви донесувам 3 идеи за рециклирање лимени конзерви и претворање во убави украсни предмети за вашиот дом. Кутија со ткива, држач за свеќи и обесена вазна со која ќе им дадете втор живот на оние предмети што требаше да бидат отфрлени.

3 ИДЕИ ЗА РЕЦИКЛИРАЕ ШАМПОНСКИ ARАГИ И КРЕИРАЕ ВАЗИ

Во ова упатство ви донесувам 3 лесни идеи за рециклирање на конзерви за шампон и претворање во убави вазни. Секој од нив има различна техника, така што ќе научите различни начини да создадете нови предмети што можете да ги примените на многу различни дизајни.

3 лесни идеи за рециклирање на фармерки или фармерки

Во ова упатство ви донесувам 3 идеи за лесно и креативно да ги користите повторно фармерките или фармерките. Тие се многу корисни занаети на кои можете да им дадете свој личен допир со додавање на декоративни елементи кои најмногу ви се допаѓаат.

3 ИДЕИ ЗА КРЕИРАЕ ЦВЕИ ЗА РЕЦИКЛИРАЕ ЦЕНТРОВИ ИЗВРШНИЦИ

Во ова упатство ви донесувам 3 идеи за создавање цвеќиња со рециклирање картонски цевки од тоалетна хартија или кујнска хартија. Тие се многу среќни и многу соодветни да прават со децата, дозволувајќи им да ги насликаат во боите што најмногу им се допаѓаат.

3 ИДЕИ РЕЦИКЛИРАЕ ПЛАСТИЧНИ ЧАСИ

Во ова упатство ви донесувам 3 идеи за да можете да создавате различни предмети со рециклирање на пластични кеси. Тие се многу лесни за правење, но исто така се многу корисни. Learnе научите како да креирате куќиште за очила, детска торба за ужинка и некои нараквици.

3 ИДЕИ ЗА РЕЦИКЛИРАЕ НА Халоуин

Во ова упатство ви донесувам 3 идеи да направите занаети за Ноќта на вештерките користејќи рециклирани предмети. Лесно и ефтино.

Како да ставите мебел повторно

Обновете го вашиот дом со ова упатство за тоа како да ставите мебел повторно. Многу едноставна и ефтина работа за извршување.

Држач за свеќи што рециклира лименка

Во ова упатство, ви покажувам чекор по чекор да направите држач за свеќи со рециклирање на конзерва за конзерви. Покрај рециклирање, можеме да украсиме и во неколку чекори.

авион со дрвени стапови донлумузични

Авион со дрвени стапови

Со дрвени стапови, изградете го овој авион толку оригинален и толку лесен за најмалите во куќата да си поминуваат убаво.

Држач за ароматични свеќи

Ајде да видиме како да направиме ароматичен држач за свеќи Овој занает што е многу лесен за правење и е многу убав украсен елемент:

Како да направите ѓердан од кабел

Доколку сакате да носите тотално оригинален и уникатен накит, не пропуштајте го ова упатство, каде ќе ви покажеме како да направите ѓердан од кабел.

Рециклирана конзерва за штикла

Денес ви донесов занает, кој покрај рециклирање, ќе биде и многу корисен во нашата работа за шиење: да видиме како ќе ја трансформираме рециклираната конзерва во штипка, на лесен и едноставен начин.

Украсете кутија со овошје.

Во овој занает ви покажуваме како, почнувајќи од кутија јагоди, можеме да го смениме неговиот изглед за да служи како украс.

Чорапи за костуми за вештерки

Во ова упатство ќе можете да видите како да трансформирате некои хулахопки во некои чорапи за костим за вештерки направени од самите нас со многу шарм.

Нараквица со сода прстен

Упатство за повторна употреба на сода прстени. Едноставна самодоверба што можете да ја примените на безброј додатоци: нараквица, ѓердан, ремен итн.

Самостојна капа од пердуви

Прилагодете капа со многу малку материјали. Во оваа самодоверба ќе рециклираме капа и ќе му дадеме втор живот.

Самостојни сандали со тантела

Занаетчиска статија каде ќе научиме да рециклираме сандали и да им дадеме втор живот со малку фантазија и на многу оригинален начин.

Спојка направена со таблета

Направете своја спојка или торба на најлесен начин во светот. Направете спојка користејќи таблета, лепак за запечатување на топлина и украс за размавта

Анкет направен од ткаенина

Самостојна статија што содржи упатство за тоа како да направите глужд со рециклирање на ткаенина или стара маица. Лесно, забавно и убаво.

рециклирани станови

Рециклирање станови на некои девојки

Рециклирање на носени станови можеме да продолжиме да ги користиме максимално користејќи ги и носејќи ги исто така прилагодени од нас давајќи им го нашиот допир

Колички со картонски кутии

Колички за деца

Во оваа статија ви покажуваме како да направите колички за деца од картонски кутии. Начин да ги научите децата да рециклираат.

Свинче банка за деца

Свинче банка за деца

Во оваа статија ви покажуваме како да направите едноставна свинче банка за деца со само картонска кутија. На овој начин, тие можат да го стават и да го извадат кога сакаат.

Костери за лубеница

Костери за лубеница

Во оваа статија ви покажуваме како да направите забавни подметачи за лубеница со само лист плута. 100% креативност.

Каубојска торба со панталони

Креативна чанта со фармерки

Во оваа статија ви прикажуваме креативна и убава торба направена со стари фармерки. Одлична идеја за рециклирање.

Организатор на чашата

Организирајте очила

Во оваа статија ви покажуваме како повторно да ги користите стоперите од плута, за да направите curубопитен организатор да може да ги закачува очилата на уреден начин.

Обетки изработени со сода плочи

Самостојна статија за тоа како да рециклирате сода чинии и да ги претворите во обетки во неколку едноставни чекори што ќе ги најдете во ова упатство.

Магнети со тапи од плута

Магнети со тапи од плута

Во оваа статија ви покажуваме како едноставен затка од плута може да стане забавен магнет за фрижидер.

Кревет за мачки

Кревет за мачки

Во оваа статија ви покажуваме како да направите едноставен и лесен дрвен кревет за мачки со едноставна кутија со овошје. Одлично за нашето домашно милениче.

Обележувач за божиќни читања

Самостојна работа за украсување книга. Во написот покажуваме убав начин да направите персонализирана обележувач специјално посветена на читателот.

Омоти за подароци од лук и кромид

Омотот за подароци од лук и кромид

Во оваа статија ве учиме како да ги завиткате Божиќните подароци со рециклирани материјали, како што се луковици и кромид. Одлична идеја.

Орнаменти од новогодишна елка

Орнаменти од новогодишна елка

Во оваа статија ви покажуваме како да направите неколку убави украси за елката. Неколку многу едноставни дрвја со рециклирани материјали.

Домашна снежна топка

Домашна снежна топка

Во оваа статија ви покажуваме како да направите убава домашна снежна топка благодарение на малиот Божиќен украс и стаклена тегла. Специјален подарок.

Снешко со садови

Снешко

Денес ве учиме како да направите забавен снешко со пластични чинии и разни рециклирани материјали за да му го дадете тој божиќен шмек на домот.

Книга со мини оригами хартија

Мини книга со листови хартија

Во оваа статија ве учиме како да направите мини книга со листови хартија како привезок или колекција на минијатури. Многу уникатно хоби.

Зачувајте четки

Зачувајте четки за ткаенина

Во оваа статија ви покажуваме како ги искористуваме носените панталони за пижами за да направиме убава крпа за чување на нашите четки.

Направете маркер со гумата за моливи

Упатство за тоа како да се рециклира и да се даде нов живот на гумата на крајот на моливот за да се направи маркер и да се запечатат сите видови хартии.

Тркало за печат

Тркало за печат

Печат е занает што обично го сакаат малите, па затоа рециклираме ролна леплива лента за да направиме тркало за печат.

Загатка со стапчиња за сладолед

Загатка со стапчиња за сладолед

Во оваа статија ви прикажуваме начин како децата да се забавуваат правејќи мала загатка со стапчиња за сладолед, поинаква идеја за игра.

Прстени со копчиња

Прстени со копчиња

Прстените се украсен елемент за рацете на сите жени и на некои мажи, па затоа денес ве учиме како да направите многу лесни со копчиња.

Нараквица со жици во живо Бохо

Напис за тоа како да направите нараквица во стил на бохо со навој на вкрстен бод, рециклирана метална нараквица, неколку мониста и лепак.

Прилагодете пенкало со ЦД

Упатство за тоа како да преуредите пенкало користејќи старо ЦД. Useе користиме лента така што исечоците на ЦД-то се совршени и ќе ги залепиме во пенкалото

Куглање со сумо

Куглање со сумо

Во оваа статија ви прикажуваме забавна игра со која можеме да направиме рециклирање на пластични шишиња за да направиме смешно сумо-куглање за деца.

Насликан ѓердан од топчево дрво

Насликан дрвен ѓердан

Во оваа статија ви претставуваме прекрасен ѓердан направен со рециклирани материјали. Со неколку дрвени топчиња можеме да направиме одличен украсен додаток.

Картонски кукли

Картонски кукли

Во оваа статија ви покажуваме како да направите убави кукли за најмалите во куќата со едноставни парчиња картон што се наоѓаат околу куќата.

Рачно изработена торба

Направи сам: торба со хипи

Во оваа статија ви покажуваме како да направите торба со хипи стил и дизајн со рециклирани материјали, како што се широки хипи панталони.

3Д фотографии

3Д фотографии

Во оваа статија ви претставуваме добар начин за повторна употреба на старите фотографии за да можете да ги покажете на посебен начин во кој било агол од куќата.

мали кутии со хартија

Кутии со преклопена хартија

Во оваа статија ви покажуваме како да направите неколку убави и едноставни кутии со преклопена хартија. Така, ќе имаме каде да ги чуваме нашите накит.

Прилагодете ги вашите моливи

Прилагодете ги вашите моливи

Во оваа статија ви покажуваме како максимално да ги искористите вашите моливи за да им дадете оптимално реновирање за да можат повторно да се користат и да се направат оригинални.

Маракас за деца

Маракас за деца

Во оваа статија ве учиме како да направите забава и генијална марака за деца, бидејќи тие сакаат да прават бучава со што било.

Торба за враќање на училиште

Торба за враќање на училиште

Во оваа статија ќе ви покажеме како брзо и лесно да направите убава торба за најмалите за на појадок да се вратат на училиште.

Маракас со капсули за кафе

Направи сам: Маракас со капсули со кафе

Во оваа статија ве учиме како да направите играчка за стимулативна стимулација за бебиња. Неколку мараки со само неколку капсули за еднократна употреба на кафе.

Домино со камења

Направи сам: Домино со камења

Во оваа статија правиме забавно домино за деца изработени со камења од морето. Така, ги учиме дека природата ни овозможува да правиме играчки со неа.

Топче од волна за мачка

Направи сам: Мачка топка

Во оваа статија ви покажуваме како да направите посебна играчка за вашето домашно милениче. Една топка волна да се испушти и да ја игра бркајќи ја низ куќата.

Декорација на послужавник со gomets

Декорација на послужавник со gomets

Во оваа статија ви покажуваме како да декорирате едноставна едноставна бела тацна со само неколку едноставни налепници. Многу оригинална и смела идеја.

Домашни креда

Домашни креда

Во оваа статија ве учиме како да направите неколку уникатни креда дома за децата да имаат прибор за сликање на улиците.

Цвет со пластично шише

Цвет со пластично шише

Во оваа статија ви покажуваме како да направите прекрасен цвет само со рециклирање на пластични шишиња. Украсете го вашиот дом со ваков вид лесна техника.

мозаик

Загатка со стапчиња за сладолед

Во оваа статија ви покажуваме како да направите забавна загатка од прасе, само со неколку стапчиња од мраз. На овој начин, ние ја негуваме имагинацијата.

Навлака за книга со ткаенина

Украсени корици на книги

Во оваа статија ви покажуваме како да ги декорирате кориците на вашите книги со неколку едноставни рециклирани ткаенини. Така, тие ќе изгледаат многу повпечатливо.

Саксии украсени во светилник

Украсени саксии

Во оваа статија ве учиме како да ја осветлувате вашата градина низ природата со прекрасни саксии како оваа во форма на светилник.

Перници со кошули

Перници со кошули

Кошулите стареат многу како одминуваат годините. Па, денес го искористиме тоа со правење забавни перничиња.

Картонска фудбалска маса

Картонска фудбалска маса

Во оваа статија ве учиме како да направите играчка за деца. Фудбал на маса направен од нив, така што тие ги ценат играчките и ги сакаат како такви.

Саксии со шишиња и палети

Саксии со шишиња и палети

Во оваа статија ви даваме фантастична идеја да направите одлична структура за садовите. Така, патиовите ќе изгледаат модерно и убаво.

Полесна футрола

Направи сам: полесен капак

Во оваа статија ве учиме како да направите практично покритие за запалката. Додаток за трансформација на запалката во нешто елегантно.

Чиста конзерва со четка

Чиста тенџере со четка

Во оваа статија, ве запознаваме со метален сад за чистење на четки за занаети. Така, влакната нема да бидат свиткани.

Кукла кревет со картон

Кукла кревет со картон

Во оваа статија ви прикажуваме одличен кревет за кукли направени со картон. На овој начин, децата ќе имаат свој рециклиран кревет за своите кукли.

Рециклирана чанта

Чанта за рециклирана ткаенина

Во оваа статија ви покажуваме како да направите привлечна чанта со рециклирана ткаенина. Одлично за девојки кои бараат различни и оригинални додатоци.

риба со крпа

Риба со крпа

Во оваа статија ви прикажуваме забавна риба со остатоци од ткаенина. Забавен занает што треба да го направите со најмалите и да имате добро попладне.

торба за тоалети со крпеница

Кеса за тоалетна техника крпеница

Во оваа статија ви покажуваме како да направите убава торба за шминка за да го обновите складирањето за шминка. Со техниката на крпеница тоа ќе биде впечатливо.

Централно парче со плута

Централно парче со тапи од плута

Во оваа статија ви покажуваме како да рециклирате плута затка од шишиња за да направите прекрасно централно парче за специјални прилики.

Држач за стакло од стакло јогурт

Држач за стакло од стакло јогурт

Во оваа статија ви претставуваме многу кул занает што треба да го направите со деца. Некои држачи за свеќи со стаклено стакло од јогурт, чисто и тврдо рециклирање.

Картонска кутија

Декоративен украс од картон

Во оваа статија ви покажуваме како да направите забавна декорација со картон. Многу украсен додаток во кој децата ќе се забавуваат правејќи го тоа.

Був со хартија за мафини

Смешна утка со хартија за кеккејк

Во оваа статија ви прикажуваме како да направите забавен був од хартија за мафини, начин да ги запознаете животните со рециклирање материјал од целата куќа.

тенџере во форма на мачка

Саксија во форма на мачка

Во оваа статија ви покажуваме како да направите забавно и смешно тенџере во форма на мачко. Curубопитен за домот.