Како да направите оригинални и забавни клипови за торби за храна

Во ова туториал Јас ве учам да создавате клипови за торби за храна. Тие се клешти украсени со фигури од глина што ќе им дадат забавен и оригинален шмек на вашите кеси со храна.

Материјали

Да ги направам клипови за торби ќе ви требаат следниве материјали:

 • Штипки за облека
 • Обоена глина (црвена, портокалова, зелена, кафеава и виолетова)
 • Црн траен маркер
 • Бела акрилна боја
 • Фина четка
 • Контактно лепило

Чекор по чекор

на клипови за торби за храна се многу едноставни, а уште повеќе со чекор по чекор дека ќе те оставам во следната видео-упатство. Во него ви ги покажувам сите детали и чекорите што треба да ги следите за да можете направи си нема проблем.

Ајде да го прегледаме чекори што мора да ги следите за да создадете три стеги што штотуку го видовте во видео упатството, на овој начин сигурно нема да заборавите ништо.

Морков

 1. Создадете портокалова топка.
 2. Завртете ја портокаловата топка со навалена дланка за да создадете пад.
 3. Создадете три капки зелена боја.
 4. Направете дупка во најдебелиот дел од портокаловата капка.
 5. Залепете ги зелените капки во дупката.
 6. Насликајте ги очите и устата со црниот маркер.
 7. Насликајте две мали бели точки на секој образ со бела акрилна боја.

Домат или јаболко

 1. Направете црвена топка.
 2. Создадете две зелени капки.
 3. Направете дупка во црвената топка.
 4. Залепете ги зелените капки во дупката.
 5. Згмечете ја топката малку.
 6. Насликајте го лицето како морков.

Грозје

 1. Направете виолетова топка.
 2. Направете неколку виолетови топчиња помали од претходните.
 3. Ставете ги топчињата заедно, така што големата е на врвот и формира превртена пирамида.
 4. Смачкајте ја формата малку.
 5. Направете дупка во најголемата виолетова топка.
 6. Направете стап со кафеава глина.
 7. Залепете го стапот во дупката.
 8. Насликајте го лицето како со двете претходни фигури.

Треба само да ги лепите фигурите на пинцети со инстант лепило.

И ќе го имате своето клипови за торби за храна да ја зачувате вашата храна на оригинален начин.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.