Клипови украсени со лакови и помпони во боја

Клипови украсени со лакови

Здраво на сите. Денес ви донесувам неколку клипови украсени од мене.

Лично, сакам да давам секој елемент што можам да го трансформирам, украсувам или враќам на свој допир, па во ова упатство ќе ви покажам како сум направил украсени клипови користејќи различни материјали, комбинирање на бои и ставање по малку на мојот вкус во секоја од нив.

Направив и неколку што треба да ги подарувам, бидејќи се прават многу лесни и не се скапи. Така, можеме да дадеме нешто убаво и ексклузивно, давајќи поинаков шмек на едноставните клипови што ги продаваме во продавници за канцелариски материјал.

Материјали

 • Клипови
 • Ножици
 • Нишка и игли.
 • Лепак
 • Различни декоративни елементи што сакаме да ги користиме.

Постапка што ја следев за да ги направам украсените клипови

Вистината е дека нема што многу да се објасни, едноставно е Нека лета фантазијата и украсете ги по наш вкус. Орнаментите можеме да ги шиеме или лепиме на врвот на клипот, оставајќи го механизмот лабав, односно да се осигураме дека не ги зашиваме двата круга на клипот и дека може да се користи.

Од друга страна, она што го направив е да направам неколку игри што треба да ги подарам. Во мојот случај, јас комбинирав лакови од лента и обоени клипови. Направив и друг сет со обоени пом-помови, но овој пат користев метални клипови. Можеме и да користиме обоени монистра и разни форми и ги ставаме во клипот, отворајќи ја жицата малку и потоа враќајќи ја на своето место.

Оваа активност е многу едноставна, но истовремено и многу забавна и исто така не е многу скапа. Можеме да направиме убав детал за таа посебна личност, ставајќи малку од нас без да потрошите многу пари.

Се надевам дека ви се допадна ова упатство и дека служи како референца за да направите свои украсени клипови, во галеријата со фотографии можете да ги видите оние што ги направив за себе и да ги подарите.

Остави ми ги твоите коментари !!


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.