Клипови украсени со цвеќиња од гума ева

украсени клипови

Клипови и канцелариски материјал Јас сакам. Кога и да одам во продавница за врвни работи и да купам дел од овој материјал. Значи, ако сакате работи на работната површина, во овој пост ќе ви покажам како да направите свои украсени клипови на многу оригинален начин.

Материјали за изработка на украсените клипови

 • Големи клипови
 • Обоена ева гума
 • Ева гумени удари
 • Копчиња во боја
 • Топол лепак или силикон

Елаборација на украсените клипови

 • Со помош на перфораторите направете ги овие форми во бои што најмногу ви се допаѓаат, но кои се комбинираат едни со други.

украсени клипови

 • Поминете додавајќи еден врз друг за да го формирате комплетот што ќе биде залепен на нашиот клип: круг, цвет, мал цвет и копче.

украсени клипови клипови

 • Откако ќе заврши ова, свртете го и залепете го клипот одзади со врел силикон или каков било лепак.
 • Ставете уште еден еднаков круг на врвот за да го покриете и зајакнете овој сојуз.

украсени клипови клипови

 • И завршивме, имаме неколку супер персонализирани и украсени клипови што ќе им дадат одличен шмек на нашите книги. Овие два модели ги направив комбинирајќи топли бои во едниот и ладни бои во другиот. Тоа е алтернатива која никогаш не пропаѓа и што секогаш ја препорачувам.

украсени клипови клипови

Како што можете да видите, тие се скапоцено поставени во нашите книги за да ја означат точката каде одиме или да нарачаме белешки или документи што ги изгубивме.

Досега занает денес, се надевам дека ви се допадна и ако го направите, не заборавајте да ми испратите фотографија преку која било од моите социјални мрежи.

Се гледаме на следната идеја.

Чао!


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.