Комплет карики за деца

Здраво на сите! Во денешниот занает ајде да видиме како да ја направиме оваа игра со деца а потоа поминуваат забавни времиња натпреварувајќи се и играјќи како семејство.

Дали сакате да видите како можете да го направите тоа?

Материјали што ќе ни требаат за да го направиме нашиот сет прстени

 • Картон.
 • Картонска ролна кујнска хартија или две тоалетна хартија.
 • Силен лепак како топол силикон.
 • Обоени маркери или било кој друг вид на боја што може да се користи на картон.

Рацете на занает

 1. Првиот чекор е исечете ги сите парчиња во картонНа Toе ни требаат неколку прстени, онолку колку што навистина сакаме. Ние исто така можеме да ги направиме во две или три различни нијанси, така што секој член на семејството има свои обетки. Исто така, ќе отсечеме голем круг или квадрат.

 1. На центарот на кругот или големиот квадрат ќе ја залепиме ролната за хартија во кујнатаНа Во случај да користиме две тоалетна хартија, ќе ги залепиме двете ролни заедно за да направиме подолга, можеме да ги завиткаме во хартија за да останат повеќе прикачени. Ние ќе го залепиме ролот со силен лепак како што е топол силикон.

 1. Откако ќе ги исечеме и залепиме сите парчиња, да почнеме со украсување. Можеме да ја обоиме основата на кругот и ролната во бојата што ја претпочитаме или да ги оставиме без боја. Потоа, секој може да ги украсува своите обетки како што сака. На овој начин, секој ќе има свои персонализирани прстени за да ги разликува без проблем при играње.
 2. Откако ќе ја подготвиме играта, тоа е време е да започнете со играње. Можеме да играме само еден за да се предизвикаме. Можеме да свириме неколку луѓе, секој фрла прстен додека ролната хартија не се наполни, а потоа броиме за да видиме кој има поставено повеќе прстени.

И подготвени!

Се надевам дека ќе се расположите и ќе го направите овој занает.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.