Контејнер за грозје на крајот на годината

Контејнер со грозје

Утре ќе биде последните 12 звуци на 2013 година, па ќе го јадеме грозјето како семејство. Во овој многу посебен чин, ретко се случува да не најде гушење или смеа кога устата му е полна со грозје, а рацете му се натопени со толку слатка течност.

Во повеќето случаи, со излив и нервоза при влегување во нова година, заостануваме или одиме напред со грозјетоЗатоа денес правиме домашен сад за овие грозје со капачиња од шишиња.

Материјали

 • Пластични капачиња од шишиња.
 • Кујна хартија.
 • Контакт лепак и лепак.
 • Четка
 • Темпера.
 • Основа од картон.
 • Ножици

Proceso

 1. Лепете 12 капачиња на основата од картон со лепак за контакт, избирајќи најсоодветен дизајн за овие датуми за Божиќ.
 2. Исечете ја кујнската хартија во ленти.
 3. Залепете ленти од кујнска хартија на приклучоците, најмалку два слоја, за да се стврдне.
 4. Нека се исуши и pintar.
 5. трим картонот со форма на дизајн (грозје).

Контејнер со грозје

Повеќе информации - Елка направена од рециклирани списанија

Извор - Фелт занаети


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.