Како да направите конуси од занаетчиска хартија

Како да направите конуси од занаетчиска хартија

Денес во Занаети Вклучено, споделуваме многу оригинална идеја, како да се направат конуси за занаетчиство од хартија.

Тие можат да се користат како амбалажа за подароци или сувенир за секаков вид настан.

Кога се занимаваат со занаети од хартија, знаеме дека занаетчиска хартија е најизбрана.

Прво заради лесно ракување, бидејќи има висока граматика и второ, идеите што можат да се појават со употреба на занаетчиска хартија се бесконечни, од завиткување на подароци, вреќи за сувенири.

Во оваа можност ќе ви покажам како да направите шишарки со занаетчиска хартија украсени со петици.

Долињата Тие се мали хартиени врвки што многу наликуваат на тантела, од тие причини се многу украсни и многу се користат во украси за венчавки.

Конусите што ви ги донесувам денес се одлична идеја користете како сувенири за свадба или 15 години, бидејќи тие се многу деликатни и женствени.

Материјали за производство на конуси од занаетчиски работи:

 • Doilies
 • Занаетчиска хартија исечена во кругови, со иста големина како и избраната тантела
 • Цинтас
 • Тијарес
 • Лепак

материјали за изработка на конуси од занаетчии од хартија

Чекори за правење конуси за занаетчии од хартија:

Чекор 1:

Започнуваме со давање на форма на конус до занаетчиски круг од хартија, ние заврткаме навнатре скоро дијагонално, како што гледаме на сликата подолу, удривме со капка лепак.

чекор 1 конуси со занаетчиска хартија

Чекор 2:

Ние го правиме иста постапка со тантелата.

чекор 2 конуси со занаетчиска хартија

Чекор 3:

Од внатрешноста на тантелата, лепиме лента од лента.

чекор 3 конуси со занаетчиска хартија

Чекор 4:

Искористуваме дупки кои имаат детали за тантелата, да ги помине краевите на лентата.

чекор 4 конуси со занаетчиска хартија

Чекор 5:

Ние поставуваме а конус внатре во другиот, како што гледаме на сликата подолу:

чекор 5 конуси со занаетчиска хартија

Чекор 6:

Ја затвораме лентата и со силиконски капки можеме да направиме лак.

Во овој случај, јас само го залепив и направив мали curlers на вишокот крај на лентата.

чекор 6 конуси со занаетчиска хартија

Конусот ќе биде подготвен.

Сега тие можат пополнете со секаков вид на лекување, како што се бадеми или ореви со чоколадо.

Сè зависи од тоа за каков вид настан ќе ги користите.

до детски роденден, тие можат да ја заменат занаетчиската хартија за печат картон и наполнете го со бонбони и конфети.

Се среќаваме во следната!


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.