Кофетите се поклонуваат

Кофетите се поклонуваат

Со едноставни и обични материјали можете да направите скапоцени работи како овие за да можете да украсите било каков вид подарок. Така, ќе заштедиме малку пари на типичното украси за подароци и ги правиме со свои раце за да можеме така прилагодете го по наш вкус.

Овие пластични лакови Тие се одлични за секој роденденски подарок бидејќи додава радосен и забавен допир. Покрај тоа, одлична идеја е да се направи со најмалите во куќата, кои исто така се чувствуваат како да се дел од подарокот.

Материјали

 • Пластични кеси.
 • Едноставна лента за миење.
 • Печатена лента за перење.
 • Sequins.
 • Ножици

Proceso

Прво, ќе земеме лента од лентата за миење и ќе ја поставиме на долниот раб краток од пластична кеса. Ние ќе ја скратиме вишокот лента само со најдолгите рабови, така што тие нема да се монтираат една врз друга и да изгледаат грдо.

После ќе ја наполниме торбата со светки и ќе го запечатиме овој отворен крај со друга лента на леплива лента, правејќи ја истата претходна операција.

Конечно, ќе дистрибуираме иста количина на sequin на двете страни и ќе го стиснеме центарот со прстите, а потоа завиткајте со неколку врти на шарираната лента за миење.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.