Корисни занаети за дома, совршени за да го окупираат времето во топлите часови

Здраво на сите! Во денешната статија ќе разговараме за тоа како направете разни занаети кои не се само забавни, туку и многу корисни за домот. Држачи за врати, торби со мирис, освежувачи на воздух, свеќи, итн ...

Дали сакате да знаете кои се овие занаети?

Занает број 1: Држачи за врати од јаже, совршени за украсување и овозможување на струја да биде присутна во поладните часови.

Јажето и природните влакна се совршени за да ја направат пријатна секоја просторија, па ... Зошто да не ги искористиме за да ги држат нашите врати и да спречат трескање на вратите со нацрти?

Ако сакате да знаете како да го направите овој занает, можете да го видите чекор по чекор на следната врска: Држачи за врати со јаже

Занает број 2: шалтери за корици.

Едноставен начин за украсување и покривање на нашите броила за електрична енергија.

Ако сакате да знаете како да го направите овој занает, можете да го видите чекор по чекор на следната врска: Покрива броила за електрична енергија

Занает број 3: Мирисни торби за фиоки или врати.

Совршено да се даде допир на мирисот што најмногу ни се допаѓа на нашата облека.

Ако сакате да знаете како да го направите овој занает, можете да го видите чекор по чекор на следната врска: Природни кесички со мирис за домот

Занает број 4: Еколошки и DIY тоалети за чистење и парфимирање на тоалетот

Природен начин за чистење и парфимирање на нашата бања.

Ако сакате да знаете како да го направите овој занает, можете да го видите чекор по чекор на следната врска: Diy и еколошки тоалетни влошки

Занает број 5: Освежувач на воздух за плакарот.

Ставањето на сопствениот парфем во плакарот ќе помогне нашата облека секогаш да мириса на нас.

Ако сакате да знаете како да го направите овој занает, можете да го видите чекор по чекор на следната врска: Ние правиме многу едноставен освежувач на плакарот за воздух

Занает број 6: Итна свеќа.

Никогаш не знаете кога ќе треба да направиме свеќа, можеби затемнување, можеби да украсиме летна ноќ ...

Ако сакате да знаете како да го направите овој занает, можете да го видите чекор по чекор на следната врска: Свеќа за итни случаи, брзо направена за украсување или затемнување

И подготвени!

Се надевам дека ќе се расположите и ќе направите некои од овие занаети.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.