Детска корпа за велосипеди

Корпа за картонски велосипеди

Децата сакаат да возат велосипеди кога ќе излезат, но на ова патување мајките носат се што е потребно за нив, грицки, марамчиња, непарна играчка. Затоа, денес ви претставуваме одличен занает децата го носат сето ова на свој велосипед.

Тие ќе ја сакаат оваа уникатна картонска корпа толку забавна, особено ако е направена сами од нив. На овој начин, ги правиме одговорни за своите работи и ние промовираме рециклирање од овој вид материјали да се прават неопходни и креативни работи.

Материјали

 • Брановидни картони.
 • Молив.
 • Ножици
 • Лепак
 • Прирабници.
 • Насликајте четки
 • Сликарство.
 • Ревност.

Proceso

Прво на сите Willе ги нацртаме различните делови од кутијата на картонот правејќи го особено предниот дел во форма на омилено животно. Откако сите ќе бидат извлечени, ќе ги исечеме.

Подоцна, да се види конечниот облик на кутијата и на тој начин да се исправи или не ќе возиме со ревност, а потоа трајно залепете го.

Потоа, откако ќе се исуши, ќе ги направиме различните дупки за подоцна да се вметнат прирабниците. Покрај тоа, ние ќе го насликаме како што најмногу ни се допаѓа и додаваме секакви детали.

Конечно, ќе го поправиме велосипедот нашата забава кошница благодарение на прирабниците. Имајте на ум дека тие можат да носат тежина, па затоа мора силно да се поправат.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.