Кошеви направени од пластични шишиња

корпа

Повторно донесуваме на нашата работна маса, убав, динамичен предлог што овозможува истовремено да се направи корисен предмет, да придонесе за животната средина, за рециклирање пластични шишиња во неискористеност.

Да ги направам овие занаетчиски пластични корпи, пластичните ленти мора да бидат плетени, кои се добиваат од празни шишиња со сода. Начинот да се направи е да се исечат овие шишиња во ленти, попречно до основата на тоа.

корпа

Откако ќе исечете одредена количина пластични ленти, тие треба да се стават под оптимална тежина, да се исправат и да се остават „пеглани“.

Кога ова ќе се постигне, лентите ќе се испреплетуваат една по една, како плетена корпа.

Се разбира, можете да направите онолку контејнери и предмети колку што фантазијата успева да создаде. Исто така, боите и големини може да се менуваат. На пример, во случај на слика можете да видите a убава рачно изработена корпа во дури зелени тонови. Но, добра опција може да биде комбинирање на наведената зелена боја (карактеристика на пластичните шишиња), со други про transparentирни.

Поврзана статија:
Создадете корпа за исушени цвеќиња

Како финална декорација, можете да додадете рустикална галантерија или правилно дизајнирана со обоени пластики, како што се цвеќиња.

Повеќе информации - Исклучителни јаболка ... со пластични шишиња


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

17 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Дорамл59 dijo

  како едни со други кога ќе заврши или да заврши

 2.   Xpachecox dijo

  Мислам исто како „Doraml59“ никогаш не кажувај како едната лента се лепи на другата бидејќи не излегуваат многу долго: /

  1.    Дора dijo

   Здраво, погледнете, мора да ги залепите со лепило како што се поликси или силикон во дел што не се гледа одвнатре кога ќе им се придружите. Се надевам дека ќе ти служи.

 3.   Габриел dijo

  Здраво, не знаете колку сум среќен што ја фатив оваа страница затоа што сега ако знам што да правам со сите шишиња што ги собрав, честитки, со сликите веќе имам идеја како да го направам тоа.

  1.    Заида носи облека зајдагарси dijo

   Вие не знаете колку сакам занаети за рециклирање, гласам само за она што не работи, овие корпи беа она што не сум го видел јасно дека секој ден ќе има повеќе нови работи што ви честитам јас сум од трета возраст ме забавува опуштете се со ова благодарам заидни чапји

 4.   ЛИЛИ dijo

  ИДЕЈАТА Е МНОГУ ДОБРА ЗА РЕЦИКИРАЕ НА ШИШИТЕ КОИ ШТО ФРЛАМЕ МНОГУ ПАТИ X X НЕ ДАВАТЕ КОРИСТ УПОТРЕБА ... БЛАГОДАРАМ

 5.   nancy dijo

  Ми се допадна многу но би сакал да поставите чекор по чекор видео со кое ќе го залепите и како да изгледа исто како и финишираното на фотографијата Ви благодарам многу и честитки

 6.   vilmaivonnecoll@hotmail.com dijo

  гаражи, но би сакал да видам видео чекор по чекор за да направам корпа, но светли бои, се надевам дека ќе ми направите услуга да ја испратите

 7.   Моника dijo

  Ми се допаднаа корпите за можност за работа, би сакал да научам како да ги шијам

 8.   ДЕВИД КАИМИНАГУА НАГУА dijo

  Колку е важно да се искористи пластичниот материјал и да се рециклира, со ова не само што избегнуваме глобално затоплување, туку и ги искористуваме ресурсите што ги отфрламе секојдневно. Честитки за давање на референци.

 9.   СИЛВИЈА dijo

  ГИ САКАВ, ГИ ПРАВАМ 2, ЗА МОИТЕ ДЕТСКИ играчки, и да ставам облека, ТИЕ СУПЕР ЧЕСТ !!!!

 10.   Мирна dijo

  видео, ве молам, сакам да остане исто како и фотографијата.

 11.   Нари Галвис dijo

  Ова видео навистина ми се допадна, прекрасно е

 12.   Сао dijo

  Каде да добијам чекор по чекор за да ја направам оваа корпа?

 13.   Хорхе Браја dijo

  Мислев дека најдов нешто корисно, но тоа е фотографија и ништо повеќе ... Ах ... А за лентите препорачувам да видите «машина за сечење на шишиња»

 14.   ЈУЛИ АНДРЕА КАБАЛЕРО СИЛВА dijo

  Сакам да научам да работам занаети

 15.   Нидија dijo

  Здраво, би сакала да направам канта за ѓубре, но благодарам на чекорот на Нидија