Креативна чанта со фармерки

Каубојска торба со панталони

На чантата е облека што мора да ја имате за жени бидејќи токму таму ги пренесуваме сите наши лични предмети. Значи, денес ви претставуваме прекрасна идеја да направите убава торба додека правите стари фармерки.

На стари фармерки Тие имаат доста комунални услуги, како што е оваа, затоа, денес ви го претставуваме. На овој начин, ние рециклираме некои стар фармерки кои повеќе не ги користиме.

Материјали

 • Стари фармерки.
 • Цветка печатена ткаенина.
 • 1 калем памучен конец во боја на фармерки.
 • 1 калем памучен конец во боја на украсна ткаенина.
 • 1 калем во боја памучна нишка (жолта, розова, зелена ...) за рачките на торбите.

Proceso

 1. Отсечете ги нозете на панталоните.
 2. Отворете ги двете нозе на панталоните. Мора да сече 4 правоаголници, 2 за рачките и 2 за основата на торбата.
 3. Преклопете ги 4-те правоаголници на половина и зашијте ги одвнатре со сина нишка. Откако ќе се зашијат, ставете ги исправени и испеглајте ги.
 4. Отсечени 2 правоаголници со иста големина за основата на торбата. Ширината на овие мора да биде еднаква на основата на панталоните.
 5. до обележете ги заоблените рабови Од правоаголниците изберете кружен предмет како капакот на сферичен брод и исечете ги рабовите.
 6. Шијте го два правоаголници со син конец оставајќи го стопирањето нешиен, така што останува отворен. За да ја зајакнете позадината, исечете и шијте триаголници во заоблената област.
 7. Можете украсете ги рачките на торбите од двете страни ги шијат со конец во боја. Друга многу привлечна опција е да исечете две ленти од печатена ткаенина до големината на секоја рачка и да ги зашиете одвнатре.
 8. Направи украсна лента сечење на 2 правоаголници од ткаенина со исто мерење: 1 m (должина) X 7 cm (висина). Зашијте ги заедно одвнатре, преклопете ги десно и пеглајте. Зашијте ја лентата на врвот на правоаголникот, напред и назад, собирајќи ја ткаенината за да одговара на ширината на торбата.
 9. Да го сториме внатрешна обвивкаИсечете 2 правоаголници од ткаенината со шема до големината на торбата. Зашијте ги на погрешна страна оставајќи го горниот дел од торбата отворен. Зашијте ја поставата во вреќата со невидливи шевови, за ова, шијте ја поставата од десната страна и земете бод од секоја страна, зашијте ја нишката во цик-цак.
 10. Ножици за нокти лента од иста ткаенина со шема со кој сте ја направиле декоративната лента и долната обвивка на торбата. Врзете го на една од рачките од предната страна, правејќи јамка.

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.