Кревет за мачки

Кревет за мачки

Дома имаме симпатично маче по име Гато како домашно милениче и неодамна, тој се вовлече во нашиот кревет да спие со нас затоа што кутриот не сака да се разделува. Покрај тоа, тој е многу удобен пријатно, но се движи премногу и не остава да спиеме многу.

Затоа, решив да направам а мал кревет со малку материјали и рециклирани, со цел да се фаворизира животната средина. Seeе видите дека со толку малку материјали вашето домашно милениче ќе биде многу пријатно и топло во сопствениот кревет благодарение на овој занает.

Материјали

  • Дрвена кутија со овошје или зеленчук.
  • Шкурка.
  • Стара перница.
  • Мало ќебе.

Proceso

На прво место имаме дрвена кутија од овие што имаат собрани табли што оставаат отворени простори. Особено го прашав мојот продавач на овошје.

После може да го изшкуркаш но бидејќи мојата мачка сака да изостри и гребење Ги оставив ноктите како што беа и ја задржав оригиналната форма.

Потоа внатре ставам а стара перница дека внатрешноста е донекаде тесна. Удрив неколку удари така што внатрешноста беше дистрибуирана и воила.

Конечно, ќе ја покриеме перницата со мало ќебе над неа што има влакна или е направен од некој материјал што се загрева, така што тој / таа е тотално удобен.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.