Крепска хартија и цветна круна

цветна лента

За време на музичките фестивали оваа пролет, започнавме да ги гледаме тенденции што ќе го одбележи остатокот од сезоната на пролет.

На фестивалот Коачела, на цветна круна како trendвезден тренд што би ја одбележал сезоната. Многумина мислеа дека тоа ќе биде еднодневен цвет, но сега се чини дека тие дојдоа да останат и да не придружуваат во најжешките денови од годината.

Потоа, во занаетчиството Вклучено, Ви предлагаме да направите сопствена цветна круна со крепе хартија и кабел. Лесно и убаво, совршено за оние ноќи на месечината и толку ефтино што можете да направите онолку колку што сакате во различни бои и форми.

материјал

  1. Креп хартија. 
  2. Cица
  3. Ножици 
  4. Лепак

Proceso

За да го направите овој занает, Needе треба да вратиме претходен пост во кој ви покажавме како да направите цвеќе од крепе хартија. Објави, што можеш да најдеш овде. Друга опција е да користите ткаенини цвеќиња како оние што ќе ги најдете во оваа друга туториал. Или направете било каков вид на цвеќе што го сакате.

diademaflores1 (копија)

Откако ќе ги имаме направено цвеќето, ќе треба да ги плетеме само на кабелот. За да го направите ова, ќе исечеме три ленти од приближно по еден метар. Потоа ќе врземе јазол на едниот крај и ќе направиме плетенка. Така е така Кога ќе имаме третина од должината, ќе почнеме да ги плетеме цвеќињата користејќи го стеблото како дел од една од трите жици. 

diademaflores2 (копија)

Откако стеблото е завршено, ќе го поправиме цветот со малку лепак. Во исто време плетеме цвет, ќе додадеме други цвеќиња како што сакаме. Тоа е, повеќе или помалку цвеќиња и повеќе или помалку заедно.

Потоа, кога има третина од кабелот за плетенка, ќе престанеме да ставаме цвеќе и ќе завршиме со плетење на кабелот. Конечно, ќе треба да врземе јазол само на крајот и да го врземе околу главата со соодветна големина.

До следната самодоверба!

 

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.