Крепови цвеќиња за украсување

цвет

Дали сакате украс со цвеќиња? Ако е така, ќе го обожавате ова упатство. Во него, ние ќе научиме да правиме цвеќиња со крепе хартија, совршен за украсување на кој било агол од домот.

И тоа е дека, сега кога сме среде зима, сигурно сите веќе со нетрпение ја очекувате пролетта и нејзините цвеќиња, но, во меѓувреме, можеме да се задоволиме со пролетен декор.

материјал

  1. Креп хартија од разни бои. 
  2. Топче со дијаметар од 1 см. 
  3. Ножици 
  4. Ревност. 

Proceso

цвет

Да се ​​направи ливчиња од цвеќе, ќе исечеме пет парчиња со правоаголна форма од околу 3 см х 2 см. После тоа, ќе ја ставиме топката на средина и ќе ја превртиме како да е слатка. Откако ќе завршиме, внимателно ќе ја отстраниме топката што ја напушта формата „карамела“ до крепе хартија.

цвет2 (копија)

Откако ќе ги имаме цветните ливчиња, ќе продолжиме да ги правиме столбовите. За да ги направите, само извртувајте ја хартијата и исечете три дела.

цвет3 (копија)

Потоа, ќе споиме пет ливчиња со жигосани во центарот и поправете ги со парче лента.

цвет4 (копија)

За да завршиме, ќе го направиме стеблото со правоаголно парче што ќе го закачиме или со лента или со лепак и ќе го извртуваме остатокот за да дадеме дебелина на стеблото.

До следната самодоверба!

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.