Торта-пешкир со пари

Здраво на сите! Во денешниот занает ќе го направиме ова толку оригинална торта со крпа, пари или што и да сакаме да скриеме во неа се додека е мал или може да се преклопи доволно за да не излегува од ролатот формиран од крпата.

Дали сакате да видите како може да се направи оваа торта?

Материјали што ќе ни требаат за да ја направиме нашата крпа за торти

 • Пешкир, големината ќе зависи од сè што сакаме да скриеме во него. Но, во принцип со рачна крпа треба да имаме доволно.
 • Декоративна лента, јажиња ..
 • Пиштол за топол лепак (по избор).
 • Она што сакаме да го скриеме внатре.
 • Свеќи и други украси што сакаме да ги вметнеме на површината на нашата торта.

Рацете на занает

Можете да видите како да го направите овој занает на следното видео:

 1. Првиот е превртете го пешкирот околу себе за да добиете шприц. Сепак, не треба да правиме заоблено хурито, но треба да биде рамно бидејќи тоа ќе ни олесни да ги држиме работите што ги ставаме внатре.
 2. Полека ние го превртуваме пешкирот „хурито“ врз себе додека ги прошараме различните работи што сакаме да ги ставиме внатре. Како идеи, можеме да ставиме пари, накит, билети за некој настан, ваучери за одредени работи што може да сакаат на кого да му ја дадеме тортата итн. постојат бесконечни можности да се стави внатре нашата крпа за торти. Се разбира, мора да ги држиме вртите на пешкирот цврсто за да спречиме нешто да падне.
 3. Откако ќе имаме сè внатре во пешкирот и ќе се стегне, ние ќе го поправиме со украсна лента што можеме да ја врземе во јазол или лак, или можеме да ја залепиме со малку врел силикон.
 4. Сега има само украсете го горниот дел со неколку свеќи, цвеќиња, фигури или предмети поврзано со она што подоцна ќе го најде лицето на кое ќе му ја дадеме тортата.

И подготвени!

Се надевам дека ќе се расположите и ќе го направите овој занает.

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.