Лесни за правење кутии за накит со рециклирани материјали

Накит со материјали што можат да се рециклираат

El светот на рециклирање тоа е доста важно движење што мора да го одржуваме долго време. Користењето на работите е многу важно за секого, бидејќи искористувањето на секој предмет со нашата фантазија е дар, така што околината се опоравува и не продолжува да се влошува поради нас.

La имагинација Сето тоа е моќ што ја имаме, затоа мора да вложите напор и да размислите каква употреба може да има предметот пред да го фрлите.

Затоа денес сакав да ви ги донесам овие кутии за накит изработени од материјали што веќе не се користат, за да ви дадам идеја за тоа колку вреди рециклирање и колку може да биде корисен кој било предмет.

Накит со материјали што можат да се рециклираат

со материјали толку едноставни како некои закачалки за облека или каква било оштетена слика, тапи од шишиња, какво било обликување на гипс или старо огледало. Дури и старите и истрошени кујнски прибор, со само една слика, се подготвени повторно да се користат.

Накит со материјали што можат да се рециклираат

На овој начин ќе ги имаме сите наши обетки, нараквици и прстени. Одмарајќи се на нова златар направени од себе.

Накит со материјали што можат да се рециклираат

Повеќе информации - Кутии за накит

Извор - Повторно користење


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

  1.   Оти ​​од Орелана dijo

    Одлични идеи ви благодарам.