Кутија во форма на цвет

кутија во форма на цвет

Денес ви донесуваме многу едноставно упатство.

на кутија во форма на цвет, што можете да го користите дај на роденден, направете персонализиран подарок или едноставно чувајте го вашиот накит или шминка.

Никогаш не боли да се има идеи за правење роденден. 

Тоа е прилично тешка задача и кога ќе почнеме да бараме идеи, не знаеме со која да останеме.

Идеално, секогаш фокусирајте се на бои што сакате да ги користите, и оттаму размислете за декорацијата, тортата и главната работа: сувенирите.

Сувенирите се впечаток на гостинот Нашата партија, Бескорисно е дека декорацијата е неверојатна, да сувенирите тие се несериозно испорачани во најлонска торбичка.

Многу е важно стави ја целата своја имагинација, можете дури и да побарате помош роденденско момчеТоа ќе ја натера фантазијата на најмалите да работи, што е многу важно кај децата.

Денес, на туторијал што ти го донесувам е токму тоа, оригинална и деликатна идеја за подарок за вашите гости.

Тие можат да се користат во детски роденден и исто така 15 години.

Ајде да видиме чекор по чекор.

Материјали за правење кутија во форма на цвет:

 • Украсен и жигосан картон
 • Цинтас
 • Мувла на срцето
 • Лепак
 • Тијарес

материјали за да се направи кутија во форма на цвет

Мувла за да направите кутија во форма на цвет:

За почеток зачувајте ја сликата подолу на вашиот компјутер и отпечатете.

калап за кутија во форма на цвет

Чекори за да направите кутија во форма на цвет:

Чекор 1:

Нацртајте го калапот на картонот и исечете, како што гледаме на сликата подолу:

чекор 1 кутија во форма на цвет

Чекор 2:

Следејќи ги ознаките на мувлата, ја преклопуваме и собираме нашата кутија, ќе видите како во горниот дел ќе формира цвет.

чекор 2 кутија во форма на цвет

Чекор 3:

Да се ​​стави крај, Ние ја украсуваме кутијата во форма на цвет.

Одбрав да го украсувам со розова лента и картонско срце со ист тон.

чекор 3 кутија во форма на цвет

Толку едноставно што ќе им требаат 5 минути да го сторат тоа и тие ќе поминат забавно попладне со момчињата, составувајќи ги овие прекрасни кутии во форма на цвет!

Се среќаваме во следната.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

бул (точно)