Кутија за изненадување за закачување фотографии

Овој занает е идеален за да имате убав детал со некој што го сакате или што ве интересира. Тој е толку убав и сентиментален што лицето кое ќе го прими подарокот нема да може да одолее да го стави веднаш во нивниот посебен агол од домот. Многу е лесно да се направи и ќе ви требаат само неколку материјали што ќе треба да ги купите.

Добрата работа кај сето ова е што материјалите што треба да ги купите се ефтини и лесни за наоѓање, така што нема да имате никаков проблем. Следно, ќе ви кажеме што ви треба и што треба да направите за да го создадете овој прекрасен детал.

Она што ви треба за да го направите занаетот што виси изненадувачка фотографија

 • 1 мала кутија
 • 1 кутија мали пинцети x20 u
 • 1 ножици
 • Памучно јаже
 • 1 серпентина од розова гума

Како се прави занаетчиството

Прво ќе мора да ја намалите количината на јаже што сметате дека е соодветно, иако идеално е тоа не поголема од големината потребна за обеснување на 8-10 фотографии. Повеќе би било предолго, подобро е да имате два жика и да ги поставите на различни места отколку да имате предолг.

Откако ќе ги исечете жиците, засукајте ги како што гледате на сликата и кога ќе ја имате, соберете ја низата со розова еластична лента што изгледа убаво, како што гледате на сликата. Потоа земете ги клештите и жиците и ставете ги во избраната кутија за изненадување.

Кутијата треба да биде мала за да ја исполни својата функција, можете да ја купите со дизајнот што ви се допаѓа најмногу или што мислите дека може да и се допадне на лицето за кое е наменето.

Како што можете да видите, тоа е многу едноставен занает за кој е потребно малку време и вие треба само да набавите некои материјали. Не заборавајте да му дадете на лицето на кое giving го давате овој занает неколку печатени фотографии за да можете да ги користите веднаш штом ќе се вратите дома.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.