Кутија за млеко и материјали за рециклирање торба за забави

Здраво на сите! Во денешниот занает ќе направиме а торба за забава што рециклира картонска млеко и некои ткаенини, еден од нив марамче. Совршено е да се дадат овие забави.

Дали сакате да видите како да го направите тоа?

Материјали што ќе ни требаат за да ја направиме нашата торба за забави

 • Чиста и сува кутија за млеко. За ова, идеалот е, штом ќе го завршите картонот, исплакнете го со вода неколку пати, а потоа со вода и сапун. Потоа оставете го наопаку да се исуши.
 • Ткаенини, една за внатрешната обвивка и друга за надворешноста.
 • Тијарес
 • Топол силиконски пиштол, можете да користите и текстилен лепак.

Рацете на занает

Можете да видите како да го направите овој занает на следното видео:

 1. Ние го пресекуваме задникот и делот е на врвот на картонот и го фрламе. Ние го пресекуваме картонот од една од страните да го отвори и да добие правоаголник.
 2. Ние го преклопуваме картонот на два дела за да имаме форма на торба и добро ги затегнуваме наборите.
 3. Внимателно ја отстрануваме хартијата од надворешната страна на картонот за да се спречи картонскиот модел да се покаже низ ткаенината и да се залепи подобро.
 4. Ние ја ставаме ткаенината за обложување на едната страна фиксирање на краевите добро од другата страна. Ние го повторуваме процесот со ткаенина на отворено. Важно е дека е добро залепено.
 5. Го преклопуваме картонот за да обележиме каде ќе биде двојно капакот на торбата за забави и таму ајде да ја залепиме рачката, Можете да ја користите истата ткаенина како поставата, кабел, ланец или што сакате.
 6. Откако сè е залепено ја ставаме последната внатрешна обвивка, оставајќи го крајот каде што капакот нема да биде залепен за да се создаде џеб.

 1. Исечевме два правоаголници во внатрешната ткаенина на облогата, со големина на страната на торбата. Ние лепиме на задната страна од оваа ткаенина, ткаенина однадвор и лепиме сè на торбата создаде страни.
 2. Има само стави затворач со клип или белкро.

И подготвени!

Се надевам дека ќе се расположите и ќе го направите овој занает.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.