Кутија за накит за прстени, убав и едноставен начин за нивно чување

Во овој занает ќе направиме а златар да ги чува прстените на уреден начин. За ова ќе рециклираме ролни тоалетна хартија, капакот на кутија и крпа.

Дали сакате да видите како да го направите тоа?

Материјали што ќе треба да ги направиме нашата кутија за накит за прстени

 • Картон ролни од хартија, онолку колку што ќе се сместат во капакот на кутијата и уште еден.
 • Навлака на кутијата
 • Парче ткаенина што ја имаме дома
 • Топол силикон

Рацете на занает

 1. Првиот чекор е подгответе картони за тоалетна хартија. За ова, ќе ги пресечеме на половина, ќе ги превртуваме на себе додека не постигнеме висина што ја сакаме во однос на длабочината на кутијата и добро ќе ја поправиме со ревност. Овој чекор е опционален, но мојата кутија е плитка и ролатите се ширеа прекумерно.

 1. Имаме онолку ролни што можат да се сместат на капакот на кутијата. Во случај да не ги исечете на половина, но добро ќе се вклопат во кутијата, можете да исечете само неколку ролни за да ги направите помали и добро да се вклопат.

 1. Следниот чекор е стави крпа. За да го направите ова, ќе ставиме топол силикон на капакот на кутијата и ќе ставиме едниот крај на ткаенината добро залепена.

 1. Ние ги редиме ролните тоалетна хартија на врвот на тоа парче ткаенина и ќе ги покриеме со вишок ткаенина малку по малку да се воведе ткаенината помеѓу ролна и ролна со помош на рамен предмет како што е стап за сладолед. За да завршиме, ја пресекуваме вишокот лента и го лепиме крајот помеѓу ролната и внатрешната страна на кутијата.
 2. Ако сакате поголема поддршка може да ги залепите ролните од хартија до основата на ткаенината и исто така до ткаенината што ги покрива. Ако ја изберете таа опција, бидете повнимателни бидејќи еднаш залепете, тешко е да се поправи.

И подготвени! Веќе ја имаме нашата кутија за накит за прстени.

Се надевам дека ќе се расположите и ќе го направите овој занает.

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.