Кутија направена со стапчиња за сладолед за украсување

дрвена кутија со стапчиња за сладолед

на мини дрвена кутија направена со стапчиња за сладолед, е идеален за оние мали украсни детали кои додаваат личност во домот.

Денес ќе видите како да направите еднаков на многу едноставен начин со минималните материјали. Можете да поставите од мали украсни растенија, до некое цвеќе или гарнитура, што ќе му даде тој iousубопитен допир на местото каде што ќе го поставите. Јас ти покажувам како го направив тоа!

занаети од стапчести стапчиња

Материјали

 • Стапчиња за сладолед
 • Тијарес
 • Бел лепак

Proceso

Едноставни занаети за правење со стапчиња за сладолед

 1. Исечете две стапчиња за сладолед со ножиците, оставајќи две ленти, една подолга од другата. Изборот на боја се подразбира дека таа е лична, може да ја направите кутијата сето тоа, на пример.
 2. Потоа исечете ги лентите што ги исековте на половина. Потоа повторете го процесот со друга боја (ако конечно го направите тоа како мене).
 3. Земете ги долгите ленти што сте ги скратиле, и исечете малку вишок за да го залепите на лентите, оставајќи простор меѓу нив, како што се гледа на сликата.

занаети материјали за рециклирање и стапчиња за сладолед

 1. Како и со подолгите ленти, залепете ги и кратките. Не заборавајте да оставите иста ширина во сите нив, така што кога ќе ја соберете кутијата, сите страни се совпаѓаат.
 2. Исечете два стапчиња од пука. Оставете две широки ленти со иста должина како и најдолгата страна, а потоа 4 тесни ленти со иста ширина (висина) од парчињата што ги собравте претходно.
 3. Залепете ги тесните ленти на спротивната страна во аглите на најдолгите страни.

брзи занаети што треба да се направат со материјали за домаќинството

 1. Откако ќе се исуши лепилото, лепи ги сите страни ставање на лепилото во аглите (малку е доволно).
 2. Залепете ги другите две долги ленти и широк на дното.
 3. Откако ќе се исуши, ќе биде подготвен!

Одбрав да поставам украсни пластични растенија, но можете да му дадете повеќе намени, или како кутија за поставување ситници. Се надевам дека ви се допадна занаетот, вие исто така се осмелувате да го направите тоа и не заборавајте да нè следите!


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.