Кутија со играчки за мачката

Кутија со играчки за мачката
Овој занает е исто така уште еден начин да направите нешто забавно за вашето домашно милениче. Е за кутија што можете да ја рециклирате и да ја насликате. Тогаш само треба да користите некои од нивните омилени играчки и да ги обесувате во кутијата, за да видиме како се забавува нашето домашно милениче.

Материјалите што ги користев за две змии се:

 • Картонска кутија
 • Акрилна боја за да ја насликам, во мојот случај ја користев зелената боја
 • Густа волна во боја
 • Играчки за мачки: мали играчки со звуци, bвона ...
 • Помпони, мали ellsвона, средства за чистење цевки и пердув.
 • Ножици
 • Четка за боја
 • Нишка и игла за шиење

Овој занает можете да го видите чекор по чекор на следното видео:

 

Прв чекор:

Ние ја земаме кутијата и ги отстрануваме клапите или капаците со помош на ножици.

Кутија со играчки за мачката

Втор чекор:

Ние ги насликаме страните на кутијата со четка и акрилна боја, даваме слој и оставаме да се исуши. Можеме повторно да дадеме уште еден слој на боја, така што таа да биде повеќе покриена.

Кутија со играчки за мачката

Трет чекор:

Се придружуваме на некои од парчињата што ги имаме за играта: помпон, мало bвонче, неколку средства за чистење цевки и пердув. Со помош на конец заглавен во игла ќе го шиеме така што сè е заедно. Ние земаме парче јаже и го врзуваме за структурата така што ќе виси виси. Ние го правиме истото со другите играчки, во секоја од нив врзуваме парче волна за да го обесиме.

Четврти чекор:

Ние ја пресметуваме висината на која треба да се обеси секоја од играчките. Ние правиме три дупки на горниот дел од кутијата и ќе ги ставиме жиците или волна и јазол сме за да не се лизгаат. И, ќе ја имаме нашата кутија за играчки подготвени за уживање на мачето.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.