Срцева рамка за Денот на в Valentубените

Кутија за в Valentубените

За малку по еден месец ќе пристигне Сан Валентин, оној посебен ден за loversубовниците, во кој меѓусебно си подаруваат подароци, а стоковните куќи го искористуваат ова за да ја зголемат потрошувачката многу повеќе. Од оваа причина, ви покажувам многу кул занает за тој ден.

На оваа слика направена од себе можете да ја покажете својата целосна loveубов, бидејќи е така направени со свои раце. Поточно, јас сум еден од паровите кои повеќе сакаат а мал дета detail направени од саканата личност од кој било подарок купен.

Материјали

 • Картон.
 • Обоени фолии.
 • Црвена, бела и розова картонска картон.
 • Лепак
 • Ножици
 • Молив.

Proceso

 1. Doе сториме кутија во картон и, во него А. овален круг да ја поставиме нашата фотографија.
 2. трим.
 3. Нацртајте ги правоаголникот и внатрешниот круг на a црвен картон и исечен.
 4. Залепете го нашиот фотографија од позади.
 5. Изведување коразони со различна големина и боја.
 6. Красат по наш вкус, нашето сликање наизменично ги лепи срцата.

Повеќе информации - Нараквици за помалку од 1 минута за ниска цена


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.