Кутија со стапчиња за сладолед и пена ева

Кутија со стапчиња за сладолед и пена ева

на кутии тоа е многу разноврсен елемент, може да се користи како украсен додаток, како златар, да ги оставам клучевите итн. Во секој случај, главната работа е да се направи тоа со рециклирани материјали за да се направи многу пооригинално.

Иако не е сезона на сладолед, оние од нас кои сакаат занаети, секогаш чуваат сè, за да можеме да најдеме друга употреба за тоа. Така ќе мораме соберете многу стапчиња од овој тип за да може да го изведува занаетот.

Материјали

 • Стапчиња од попсикули.
 • Штица со фино дрво.
 • Кола
 • Акрилна боја.
 • Четка
 • Ева гума од различни бои.
 • Специјален лепак за ева гума.

Proceso

 1. Ние мора да поставете ја структурата на стапчиња за да знаеме колку ќе користиме.
 2. Насликајте и оставете да се исуши сите стапчиња со температури од различни бои.
 3. За капакот и основата ќе ви требаат залепете ги стапчињата на фино дрво, така што нема да се расклопи.
 4. Одете на апликација лепак на двата краја на стапчињата.
 5. Ir градење на кутијата до висина што сакаш.
 6. Конечно, изведете а украсен детал со ева гума и залепете го на капакот на кутијата.

Повеќе информации - Кнез краставица со кутија со јајца


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.