Кутија украсена за Денот на вineубените

Оваа недела е 14 февруари, Денот на вineубените или loversубовници. Бидејќи секогаш сакаме да правиме подарок, денес ќе ви покажам како да украсите кутија што ја имате дома и да му дадете многу lovingубовен допир со овој смешен купидон. Се прави многу брзо и изгледа толку убаво.

Материјали за правење кутија за вубените

 • Картонска кутија
 • Обоена ева гума
 • Тијарес
 • Лепак
 • Подвижни очи
 • Капа сода
 • Ева гумени удари
 • Постојани маркери

Постапка за изработка на кутијата за в Valentубените

 • Првото нешто што треба да направите е да направите круг со помош на капаче од сода.
 • Itе го направам тоа во боја на месо затоа што тоа ќе биде лицето на нашиот мал ангел.
 • Следно ќе ја скратам косата, исто така со помош на капачето за освежување.
 • Stickе го залепам на врвот на главата.

 • Со кафеав маркер ќе направам детали за косата, така што ќе бидат со поголем контраст.
 • После тоа, ќе ги залепам подвижните очи на неговото лице.
 • Со фин црн маркер ќе ги направам трепките, носот и насмевката.

 • Во црвена гума ќе формирам срце со дупчење на дупката.
 • Јас исто така ќе направам крилја со бела гума ева, тоа е многу лесно, како што можете да видите на сликата.
 • Willе ги лепам крилјата зад главата на нашиот карактер.

 • Сега е ред да го залепите срцето одозгора и неколку раце за да може да го земе.
 • Willе го напишам зборот „loveубов“ на срцето.

 • Можете да ја украсите кутијата што ја имате дома и да ставите специјален подарок, слатки, чоколади, итн ...
 • Goingе го ставам Купидон на врвот на кутијата и ќе го залепам со врел силикон.
 • За да украсам уште повеќе, ќе додадам розово ева гумено срце, но можете да го декорирате како сакате.

И воила, веќе ја имате готовата кутија за вineубените, да ставите нешто многу посебно.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.