Birdhouse рециклира дрвена кутија

како да се направи дрвена куќа за птици

Дали некогаш ви е дадена дрвена кутија со вина или кава? Факт е дека го направив тоа, и тоа беше таму долго време и ми беше жал што го фрлив! Денес дознав што ќе правам со неа, мала куќа за птиците. Она што не го знам многу добро е дали да го оставам на дрво или да го закачам на wallид ... Па ништо, ќе ви покажам како го направив тоа додека размислувам каде може да биде подобро.

занаети од дрво

Материјали

 • Дрвена кутија (или остатоци од дрво)
 • сиера
 • Чекан
 • Ноктите
 • вежба
 • Дрвена или пластична прачка
 • Сликање
 • Четка

Proceso

Занаети за градината

 1. Прво е пресечете ја кутијата на половина. Еден од нив, оној што е пократок, е оној што ќе го користиме како обвивка и основа за монтирање.
 2. Од второто, го земаме долниот дел и предниот дел. Односно, она што е помеѓу двете паралелни страни.

Куќа за птици со рециклирани материјали

 1. Ние правиме две дупки во предниот дел. Голем за птиците и мал каде да се постави прачката. Не ви треба многу голема дупка. Јас го сторив тоа затоа што има некои (чии имиња не ги знам) кои понекогаш доаѓаат овде, кои ми се допаѓаат и се доста големи.
 2. Во овој случај, ги ставаме ноктите до остатоците што ги подготвивме во трупот што ги имавме подготвени.

занаети за животни

 1. Јас поставив вкупно 6 клинци напред и 4 странично (2 и 2). Тоа е доволно.
 2. Ние ви даваме прв слој на боја. Ако дупката што ја направивме за прачката е покриена, не е важно, тогаш кога ја ставате, бојата излегува.
 3. Y го даваме вториот слој, ја ставаме прачката, и можеме да го оставиме да одмори додека не се исуши.

куќа за птици во дрво, занаети

И, како што реков, не знам дали да го поставам на едно или друго место. Wasе го насликав кафеав, симулирајќи го стеблото на дрвото и за дрвото. Но, не знам, тоа ми даде дека белото ќе и даде на крајот повеќе свежина, и на крајот сум задоволен од резултатот. Се надевам дека ти се допадна. Сега е време да почекаме мала птица да ја видиме сигурно и да одлучиме дека е добар дом!


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.