Птичји куќи направени со картонски пакувања.

Птичји куќи Здраво на сите, денес ви донесов упатство супер забавна и шарена.

Неколку фантастични куќи за птици направени со картонски пакувања и обоени хартии и избрани цртежи ..

Овие птичји куќи може да се користи за украсување на која било просторија или агол или да се обеси во градината во случај некој гостин да сака да ги искористи.

Тоа е, исто така многу лесен туторијал да се направи со нашите најмали и многу забавни.

Материјали

 • Празни картони со млеко.
 • Хартии во боја.
 • Лепак или лепак.
 • Четки, маркер,
 • Картони во боја.
 • Лента од хартија или лента.
 • Секач и ножици.
 • Декоративни елементи што сакаме да ги користиме.

 

Постапка за правење птичји куќи

Првото нешто што го направив беше добро измијте ги и исушете ги картоните на млеко бидејќи ако не можат да фатат лош мирис.

Следното што направив за да започнам да ги правам куќите за птици е исечете го таванот на начинот на кој најмногу ми се допадна. Го направив ова упатство со моите деца и како што ќе видите на сликите што ги има неколку различни модели и големини на птичји куќи.

За да продолжиме, она што го сторивме беше да го исечеме таванот од картон и залепете го на картонот со хартиена лента или лента за столар, ние исто така можеме да користиме ревност. Кога имавме покрив добро залепен на брк, користевме ролна лента или нешто заокружено нацртајте го кругот на брадата како врата и исечете го со Секач. Не е важно дали кругот е несовршен, тогаш можеме да го скриеме со украсот на птичјите куќи. За да го скриеме, она што го направивме беше да направиме круг со иста големина на вратата со помал круг внатре и да го исечеме со неправилни исечени ножици.

Откако ќе го залепите таванот и дупката за вратата, следново украсете ја куќата за птици по наш вкус. Ние го сторивме тоа со обоена хартија, брановидни картони и филц. Но, можете да ги користите сите материјали што можете да ги замислите за да направите птичји куќи.


Кога ги украсивме сите theидови на нашите куќи за птици, она што го направивме е додадете почва. Ние користиме парче обоен картон и го прикачуваме на куќата за птици со неколку врзувачки спојници што можеме да ги набавиме во која било заедничка продавница за канцелариски материјал.

Потоа ставивме врвка на таванот или настрана за да се обесат птичјите куќи каде најмногу ни се допаѓа и конечно она што ни останува е да го украсиме тоа место што го сакаме со нашите куќички за птици.

Можете исто така да додадете украсни елементи до куќите за птици, во галеријата со слики можете да ги видите нашите веќе завршени и обесени птичји куќи. Ние ги направивме птичјите куќи да ги обесат во градината и затоа, кога ги завршивме, ги имаме наредени со широка про transparentирна лента, за да им се даде повеќе времетраење.

Се надевам дека ви се допадна ова упатство и дека ќе го примените во пракса со вашите најмали.

Кажи ми дали некои гости влегле во твоите птичји куќи !!


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   ангелика dijo

  Одлично е, го гледам и изгледа одлично