Лажица со крилја

Лажица авион

La јадењето понекогаш е скапа работа За некои родители, бидејќи децата почнуваат да се расејуваат, сакаат да играат или едноставно не сакаат да јадат. Во овие случаи, родителите избираат да земат мала играчка, но, на овој начин, тие се фокусираат само на играчката и на желбата да играат и на крајот не јадат.

Од оваа причина, ви донесовме многу забавна играчка направена со материјали за домаќинството за децата да си играат додека јадат, но не и независна играчка, исто така вклучува и во храната, тоа е да се каже ова авион-лажица толку кул. Така, децата ќе се фокусираат на лажичката за играчки што им носи храна во лет.

Материјали

 • Авион за печатење.
 • Ножици
 • Машина.
 • Лепак
 • Лажица

Proceso

Прво на сите ќе мораме отпечатете го авионот. За ова, го оставам шаблонот внатре овој линк за да не ви биде тешко да го пронајдете бидејќи оригиналната веб-страница го прави тоа бесплатно.

Откако ќе се отстрани, ќе го исечеме преглед на двата дела на авионот со помош на ножици и многу внимателно да не направат засеци.

Потоа со мал секач ќе ги нацртаме линиите со црвена боја тоа е во внатрешноста на крилјата, бидејќи таму ќе помине лажицата.

Потоа, ќе ги свиткаме крилјата на кормилото што е поделено на 4 дела и, покрај тоа, ќе ги залепиме двата дела заедно со малку лепак.

Конечно, ќе го воведеме лажица низ процепот помеѓу двете крилја и потоа отстранете ја рачката низ процепот во горното крило, поминувајќи го задниот кормило помеѓу двете парчиња.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.