Светилка со калапи за мафини

Хартиен фенер со хартиени калапи за кеккејк

Досега, ние го користевме калапи за кекси торти од хартија, да направиме вкусни кекс-торти со разни вкусови, но овој пат ќе ги искористиме за украсување на просторија, односно ламба другар за бебешка соба.

Светилките се декоративни елементи многу типично во домовите, бидејќи гледањето едноставна сијалица што виси од таванот, може да изгледа тажно и празно место.

Материјали

 • Калапи за хартија за торта.
 • Структура на преклопната ламба.
 • Силиконски.

Proceso

 1. Ние ја расплетуваме ламбата и ја поставуваме структурата на внатрешната жица така што таа останува отворена.
 2. Vamos удирање калапи за кеккејк до ткаенината на ламбата.
 3. Е удриме еден покрај друг да се формира еден вид фенер.
 4. Дозволивме пресуши.
 5. Конечно, ќе го закачиме на држач за таван.

Повеќе информации - Многу оригинална ламба, со штипки за облека

Извор - Мак од афион


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.