Ева гума вода крин многу лесно да се украсуваат вашиот дом

Вода лилјани тие се супер убави и нежни цвеќиња. Во овој пост ќе ве научам како да ги направите со ева гума на лесен и брз начин.

Материјали за правење лилјани

 • Обоена ева гума
 • Тијарес
 • Лепак
 • Чистач на цевки
 • Постојани маркери

Постапка за правење лилјани

За почеток ви треба парче зелена ева гума што ќе стане листот вода крин.

 • Со молив, нацртајте овална форма што личи на лист. Не мора да биде совршено.
 • Исечете го листот многу внимателно.
 • Со зелени и жолти трајни маркери ќе направам детали за лист на вода крин.

 • Startе започнам со преглед на контурата и потоа ќе направам ребрата користејќи ги обете обележувачи за да ги направите тоновите поцелосни.
 • За да му дадам на листот виткана форма, со прстите ќе ја извртувам целата контура.

 • За внатрешноста на крин вода исечете лента од розова ева гума од приближно 20 х 4 см.
 • Одете правејќи врвови низ целото парче како што гледате на фотографијата.
 • Завртете ја лентата полека и ќе го добиете централниот дел од нашиот цвет.

 • Земете парче од чистач на жолти цевки и преклопете го на половина.
 • Вметнете го во центарот на кринчето и залепете го со малку силикон.
 • Можете да помогнете со прстите да го отворите цветот.

 • Сега ќе го сторам истото, но со лента од бела гума ева од околу 40 7 x cm приближно
 • За да им се придружам на двајцата, ќе ставам малку лепак и ќе го превртам белиот на розовото парче. На крајот ќе ставам капка лепило за да спречам да се отвори цветот.
 • Со рацете повторно ќе ги отворам ливчињата од кринчето.

 • Сега имаме само залепете ја кринката вода на листот така што комплетот е комплетно готов.

И тоа е колку лесно го имаме овој прекрасен цвет на нашите прсти.

Ако сакате да имате совршено надополнување за оваа работа, препорачувам да го направите ова жаба оригами.

Се гледаме на следната идеја. Чао!


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.