Лесен печат во форма на срце

Овој занает е многу лесен и многу забавен, затоа е идеално да се прави со деца, дури и ако се мали. Секако, ако одлучите да занимавате со занает со мали деца, идеално е бојата што ја користите да не е токсична, за да избегнете проблеми со труење. Овој занает е многу едноставен и децата го сакаат затоа што, кое дете не сака да става печати марки со форми и бои?

Не пропуштајте го овој занает затоа што исто така тешко ви требаат материјали и можете забавно да поминете време печатејќи марки во форма на срце со обоена боја.

Што ти треба за овој занает

  • Картон од ролна тоалетна хартија
  • Црвена боја (или што и да сакате бои)
  • 1 четка
  • Бела хартија или која било друга површина за да може да се запечати печатот

Како да го направите овој занает

Првото нешто што ќе мора да го имате при рака е картон од ролна тоалетна хартија (или онолку колку што сакате или деца кои сакаат да го прават овој занает). Откако ќе ги имате ролатите при рака, само ќе мора да го деформирате картонот, така што крајот да биде во форма на срце, тоа може да се направи со вашите раце. Треба да биде како што гледате на сликата.

Следно, изберете ја бојата што сакате да ја направите отпечатоците, ние ја одбравме црвената боја. Ставете ја бојата на безбедна површина, така што картонот може добро да се импрегнира со избраната боја. Штом го имате, само треба да го натопите картонот со бојата и да започнете да правите марки во форма на срце.

Децата ќе поминат убаво затоа што ќе успеат да печат срца без многу напор и ќе можат да изберат онолку бои колку што сакаат. Оставете ја вашата фантазија да дивее за децата да можат уште повеќе да уживаат во неа!

Сега имате срцев печат подготвен за употреба со најмалите во куќата.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.