Многу лесна Божиќна честитка за правење со деца

Со нови технологии, обичај на испраќање Божиќни честитки, што го сакав како дете. Во овој пост ќе ве научам како да направите многу лесна картичка, така што вашите честитки оваа година се супер убави и лични.

Материјали за правење Божиќна честитка

 • Картони во боја
 • Тијарес
 • Лепак
 • Обоена ева гума
 • Ева гумени удари
 • Постојани маркери

Постапка за изработка на Божиќна честитка

 • За да започнете треба да исечете два картонски правоаголници со следниве мерења: 16 x 20 и 14 x 18 cm.
 • Исто така, мора да исечете 4 правоаголници со следниве мерења: 7 x 14, 6x 14, 5 x 14 и 4 x 14 cm
 • Исечете го работ на белиот картон од брановидна форма како и да сакате, не е важно дека е совршен.

 • Одете додавајќи го различното слоеви на снег, почнувајќи од најголемиот и ставајќи го најмалиот на врвот.
 • Откако ќе се залепат четирите слоеви, подот полн со снег мора да се остави на различни височини.

 • За да го украсам пејзажот на нашата картичка, ќе направам неколку мали борови со мојата вежба за дрво.
 • Користев зелена пена гума, но може да ги направите бели ако сакате.
 • Со кафеав маркер ќе нацртам стеблата на боровите и тогаш ќе го залепам зелениот дел одозгора.
 • За да го формирам големиот бор, ќе ги исечам сите овие парчиња.

 • Формирањето на бор е многу лесно, само треба да лепите триаголници од најмали до најголеми.
 • После тоа, ќе го залепам трупот кој ќе биде изработен од кафеава ева гума.
 • Следно ќе го поставам бор на дното на картичката.
 • Со обоени маркери ќе направам некои топки што ќе ги украсува лисјата.

 • Willе го наполнам небото со снегулки како да паѓа снег со помош на мојот удар со дупки.
 • Штом основата на картичката е подготвена, ќе ја залепам на темносината.

И така, имаме лесна и оригинална картичка за неколку минути да изненадиме некого и да им посакаме да им се остварат сите соништа на овие посебни датуми.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.