Лесна нараквица за две минути

БРАЗЛЕТНА

Се приближува училишниот распуст и дома ќе имаме многу време да го поминеме со децата. Постојат моменти кога не можеме да размислиме што да правиме ... Јас Предлагам да направам нараквица на едноставен начин и со малку материјали.

Сигурно со оваа нараквица и другите што ќе излезат ќе ги имаме малите во куќата зафатени некое време.

Материјали:

 • Две обоени топчиња или монистра.
 • Топче со најголема внатрешна дупка.
 • Мушка опашка од глувче.
 • Ножици
 • Полесни

БРАКСЕЛТА1

 • Исечивме две парчиња по четириесет сантиметри. Го претпочитам тоа не подоцна од тоа да останам само за да го направам затворањето. Она што останува е исечено и подготвено! Врземе едноставен јазол во средината на парчето кабел.
 • Воведуваме мушка за двата краја на кабелот и го носиме до крајност, што е јазол. Ние ќе го сториме истото со другиот кабел.
 • Willе ги поминеме двата краја на едниот дел преку топката со најголема дупка.

БРАКСЕЛТА2

 • Ние ќе го сториме истото со другата страна, но ние ќе го воведеме во друга насока, така што топчињата остануваат прицврстени и тоа е украс на нашата нараквица.
 • За затворање ќе направиме јазол за лизгање и неколку јазли во завршувањето, како што е прикажано на сликата.
 • Cutе го исечеме вишокот и со запалка малку ќе ги запалиме советите за попрофесионална завршница. (второто подобро да го направи возрасен).

БРАКСЕЛТА3

 • Вака ни одговара нараквицата.
 • Треба само да уживаме во тоа. и направи многу повеќе, бидејќи како што е лесно, можеме да направиме многу во различни бои, во комбинации што најмногу ги сакаме, а исто така и со помош на кабел и топчиња со различна големина.

Се надевам дека ви се допадна и дека ќе го примените во пракса ова лето.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.